Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Joseph Mallozzi o konci hviezdnej brány

Aktuálne Vám prinášame vyjadrenie producenta Josepha Mallozziho k skončeniu hviezdnej brány, tak ho napísal na svojom blogu.

Až kým sa opäť nestretneme

„Takto znel nadpis mailu, ktorý som dostal od Brada Wrighta, potvrdzujúci najhoršie. Napriek jeho najlepšej snahe, a situácií, ktorá sa hýbala od „takmer áno“ cez „asi nie“ až zas po „takmer áno“, prišli záverečné neveselé slová. Žiadny Stargate Universe film neuvidíme. Hviezdna brána, ktorá bola vysielaná 14 rokov, mala 354 epizód, dva dvd filmy – ktorá sa stala jednou najúspešnejších televíznych licencií, končí.

Bola to úžasná jazda, a naozaj by bolo skvelé, keby fanúšikovia dostali záverečnú kapitolu, minimálne crossover film, v ktorom si Brad predstavoval spojenie elementov zo všetkých troch seriálov (SG-1, SGA aj SGU), ale pravdou je, že televízia je nestály biznis. Keď príde na čas rozhodnutí, je to menej o tom „čo ste dosiahli?“ a viac o tom „čo ste pre mňa spravili nedávno?“. Smutné, ale pravdivé. Keď sa pozriem dozadu, posledných 11 rokov pri hviezdnej bráne boli najlepšie roky môjho života. Mal som príležitosť pracovať s niekoľkými skvelými ľuďmi, písať pre seriál, ktorý som miloval. Nebolo to vždy jednoduché, nebola to vždy len zábava – ale boli to šťastné časy a nemôžem povedať dosť dobrého o ľuďoch, vďaka ktorým tomu tak bolo. Producenti Robert C. Cooper a Brad Wright dali úžasnú šancu posádke seriálu, všetkým tým ľuďom. A budem rád, keď s nimi budem môcť niekedy opäť spolupracovať.

Hlavne, ak vyjde ten plánovaný komixový projekt...

Takže posledná epizóda SGU 2x20 „Gauntlet“ bude záverečnou kapitolou hviezdnej brány. Je to úctyhodná epizóda, keď zvážime všetky veci, je to epizóda ktorá trhá srdce. Pred tým ako si sadnete a pozriete si túto epizódu, odporúčam, aby ste si pred tým pozreli pilot. Ak nie celú trojčasť, tak aspoň tú úplne prvú. Nedá vám to úplný záver, ale aspoň malý náznak ukončenia.

Vzhľadom na okolnosti, pôjde o jednu z najdojímavejších epizód, ktoré hviezdna brána ponúkla.

A keď posledná epizóda vyjde, prídem na tento blog a zodpoviem vám všetky otázky, a minimálne jeden príspevok venujem diskusií o aspektoch celej hviezdnej brány. Som si istý, že ste zvedavý na rôzne veci a máte veľa otázok na srdci, typu „prečo ste to nezabalili zo seriálom už vtedy ako prišlo zrušenie od Syfy? Aké príbehy ste plánovali pre tretiu sezónu? Poviete nám niečo o filme Stargate: Extinction? Oukej. Až po epizóde Gauntlet“.

Komentáre