O seriáli

Vzdialená minulosť. Mrazivý vesmír ešte vzdialenejšej galaxie. Osamotená loď mŕtvej civilizácie. Posádka, ktorá vôbec nebola cvičená na situácie, v ktorých sa ocitla... tak by sa stručne dal charakterizovať seriál Stargate Universe.

SGU je  tretí SG seriál po SG-1 a SG Atlantis. Vznik SGU bol oficiálne potvrdený v auguste 2008. Seriál sa začal natáčať vo februári 2009 a premiéru mal  2. októbra 2009. Momentálne sa v USA a Kanade vysiela druhá sezóna seriálu. Či bude aj tretia sezóna, závisí od sledovanosti niekoľkých nasledujúcich epizód.


SGU sa odohráva v súčasnosti. Dej je situovaný na Antickú loď menom Destiny, na ktorú sa neplánovane dostala posádka zo základne Icarus. Tím plný civilistov sa na lodi musí starať o vlastné prežitie - len s malou pomocou zo Zeme, ktorá prichádza vďaka používaniu starovekého komunikačného zariadenia.


Aké prekvapenia sa nájdu na lodi? Sú tam sami alebo majú spoločnosť? Je táto časť vesmíru obývaná inými rasami, alebo sú tu sami? Aké ďalšie nebezpečenstvá na nich striehnu? A čo spraví s psychikou človeka dlhý pobyt na neznámej lodi plnej prekvapení? To všetko sú otázky, ktoré sa dozviete po zhliadnutí prvej série tohoto kultového seriálu. My vám ho rozhodne odporúčame!