Universe › Rasy

Čučoriedkoví mimozemštania / Watrix

Čučoriedkoví mimozemštania sú prvou rasou, s ktorou sa ľudská výprava na Destiny stretla. Ako prvý z posádky Destiny sa s nimi stretol doktor Rush, ktorého zajali na planéte, kde ho nechal plukovník Young. Neskôr pri útoku na Destiny zajali aj Chloe, ktorú aj s Rushom skúmali. Obaja sa dostali späť na Destiny, útok bol odrazený. Mimozemšťania na Destiny zaútočili ešte raz. Podľa Rusha sa o posádku zo Zeme zaujímajú len preto, lebo prišla na Destiny, ktorá je ich skutočným cieľom.

celý článok


Squiggler

Squigglerov stretla naša expedícia na planéte porastenou džungľou. Veľa o týchto tvoroch nevieme - iba to, že majú zelenú krv a sú mimoriadne nebezpeční. Títo predátori dokážu človeka veľmi jednoducho zabiť, a to tak, že sa do neho doslova zavŕtajú. Počas dňa žijú v hniezdach, vyzerajúcich ako termitisko a tieto hniezda smrdia sírou. V noci sú agresívni. 

Jed týchto tvorov  obsahuje isté protilátky, ktoré môžu byť použité proti niektorým infekciám. Tento protijed použila posádka Destiny, keď bola nakazená zo znečistenej vody z planéty "Hoth".  


Tvorovia z epizódy Cloverdale

Týmto tvorom je masívna forma života, vyzerajúca ako obrovská rastlina, ktorá sa vypína vysoko nad povrch, dokáže sa neuveriteľne natiahnuť. Je veľmi odolná, dokáže odolať obrovskému množstvu tepla. Táto potvora je citlivá na výboj energie, ktorý vychádza z hviezdnej brány pri aktivácii. Je to jedna z mála vecí, ktorá ju dokáže zahnať preč.

Táto potvora napadla poručíka Scotta, keď prišiel so svojím tímom na planétu. Scotta sa podarilo zachrániť vďaka transfúzií krvi od Chloe, ktorá sa začínala meniť kvôli tomu, čo jej spravili čučoriedkoví mimozemšťania z epizódy Space.


Ursini

Ursini sú mimozemšťania, ktorých posádka Destiny prvýkrát stretla na lodi na rozosievanie hviezdnych brán. Sú to malí, škaredí, obratní tvorovia. Zčasti vyzerajú ako divoké zviera s veľkými pazúrmi.

Zo začiatku vyzerali títo tvorovia bezbranne. Lenže krátko na to, ako sa posádka pokúsila získať energiu z rozsievacej lode, začali byť nebezpeční a dokonca napadli Rusha. Tomu sa z tej lode nakoniec podarilo dostať, ale s tými mimozemšťanmi uviazol plukovník Telford, keď sa snažil, aby sa posádka Destiny mohla dostať domov.