Universe › Technológie

Antické komunikačné kamene

Zariadenie na komunikáciu cez veľké vzdialenosti. Vytvorili ho Alterania ešte predtým, ako sa ich spoločnosť rozdelila na Antikov a Oriov.

Toto zariadenie dovoľuje dvom používateľom vidieť očami toho druhého, a ovládať telo osoby na druhom konci. Aj keď je používateľ spojený s telom inej osoby, nemôže narušiť jej súkromie, pretože nemá prístup k jej spomienkam.

Táto výmena tiel ale nefunguje len medzi ľuďmi. Na palube Destiny sa už viac krát prihodila situácia, počas ktorej sa člen posádky spojil s mimozemšťanmi.

Aj napriek dômyselnosti sa táto technológia nezaobíde bez chýb. Keď Destiny vchádza alebo vychádza z FTL, spojenie medzi kameňmi sa čiastočne preruší. Taktiež sa objavili prípady, keď osoba prežívala po spojení sny, alebo spomienky svojho hostiteľa.


FTL

FTL

FTL (Faster Than Light) je pohon, ktorý používa Antická loď Destiny. Vďaka nemu je schopná cestovať rýchlejšie ako je rýchlosť svetla, bez použitia hyperpohonu. FTL je tiež vyjadrenie, ktorým zvykli ľudia nazývať akýkoľvek pohon s rýchlosťou väčšou ako je rýchlosť svetla - či je to hyperpohon, alebo nie.

Zatiaľ podrobne nevieme, ako funguje táto technológia. Oproti hyperpohonu je výrazne iná. Keď je FTL zapnutý, loď rýchlo prejde na obrovskú rýchlosť. Aká je maximálna rýchlosť FTL zatiaľ nevieme. Vieme však, že za krátku dobu sa týmto pohonom dajú prekonať obrovské vzdialenosť, napríklad prádzny priestor medzi galaxiami ("Sabotage", "Pain")
celý článok


Kino

Takto nazval Eli vznášajúcu sa guľu na diaľkové ovládanie, ktorá bola vyrobená antikmi pre používanie na Destiny. Kino obsahuje senzory ktoré sú schopné určiť podmienky na planétach. Taktiež je schopné nahrávať zvuk a video.

Kino sa ovláda cez prenosné diaľkové ovládanie, čo uľahčuje jeho manipuláciu. Taktiež je ale schopné navádzať sa samo.

Kino by sme mohli prirovnať k M.A.L.P, posádka Destiny ho vysiela na planéty aby zistila, či sa na nich nachádzajú podmienky vhodné pre ľudský život. Používajú ho aj na preskúmavanie lode. Hlavne jej častí, ktoré neboli chránené štítom, alebo časti, v ktorých ešte nikdy neboli.


Ovládacie kreslo

Ovládacie kreslo na Destiny je jedno z najstarších svojho typu, ak nie najstaršie. Jeho dizajn je staromódnejší a primitívnejší ako toho, ktoré sa nachádza na Zemi, alebo na Atlantise. Kreslo na Destiny nevyžaduje k aktivácií anticky gén, zrejme kvôli tomu, v akom období vzniklo.

Kreslo nachádzajúce sa na Destiny taktiež obsahuje úložisko vedomostí, podobné ako to, ktoré stiahlo Jackovi O’Neillovi do hlavy všetky vedomosti antikov. Keďže je oveľa staršie, obsahuje menej vedomostí.

Doktor Rush verí, že podstatná časť informácií nachádzajúca sa v kresle je o Destiny. Práve pomocou kresla zistil Rush kód, ktorý potreboval na sprístupnenie ovládania lode.


Základňa Icarus

Základňa Icarus bola postavená v roku 2007 a bola základňou Tau´ri. Nachádzala sa 21 svetelných rokov od Zeme, na planéte P4X-351 nachádzajúcej sa v Mliečenej dráhe. Bola vyzbrojená niekoľkými F-302 a pozemnými guľometmi RG/BBT.

Táto planéta bola špecifická tým, že jej jadro tvoril prvok naquadria a tento fakt umožnil existenciu projektu Icarus.  Vďaka tomu získal vedecký tím na planéte dostatok energie na vytočenie deviateho symbolu. Na túto planétu sa bolo možné dostať len pomocou vesmírnej lode, pretože prichádzajúca červia diera by mohla spôsobiť nestabilitu jadra planéty s možnými katastrofickými následkami. Cena základne Icarus bola 1,6mld dolárov.
celý článok