Základňa Icarus

Základňa Icarus bola postavená v roku 2007 a bola základňou Tau´ri. Nachádzala sa 21 svetelných rokov od Zeme, na planéte P4X-351 nachádzajúcej sa v Mliečenej dráhe. Bola vyzbrojená niekoľkými F-302 a pozemnými guľometmi RG/BBT.

Táto planéta bola špecifická tým, že jej jadro tvoril prvok naquadria a tento fakt umožnil existenciu projektu Icarus.  Vďaka tomu získal vedecký tím na planéte dostatok energie na vytočenie deviateho symbolu. Na túto planétu sa bolo možné dostať len pomocou vesmírnej lode, pretože prichádzajúca červia diera by mohla spôsobiť nestabilitu jadra planéty s možnými katastrofickými následkami. Cena základne Icarus bola 1,6mld dolárov.

Naquadria je neuveriteľne nestabilná a produkuje ohromné množstvo energie a radiácie, preto boli potrebné výnimočné ochranné opatrenia. Na planétu bola privezená špeciálne upravená hviezdna brána, ktorá nebola schopná prijímať spojenia zvonka, len vytáčať. Brána bola nakonfigurovaná, aby čerpala energiu priamo z jadra planéty namiesto DHD.

Samotná základňa bola vybudovaná vnútri hory, podobne ako SGC a iné základne Tauri. Kvôli bezpečnosti bola tienená proti asgardskému transportu. Základňu obývali vojaci ako aj civilisti - nie všetci priamo spätí s projektom Icarus.

V roku 2009 Luciánska aliancia zaútočila na základňu Icarus niekoľkými Hatakmi, klzákmi a pozemnými jednotkami. Vyústilo to ku evakuácií. V zúfalstve Doktor Rush a Eli Wallace zrazu prišli na spôsob, ako vytočiť deviaty symbol brány. Trik bol v tom, že posledný symbol musel byť „bod pôvodu“ Zeme, zrejme kvôli tomu aby sa nikomu okrem Zeme deviaty symbol vytočiť nepodarilo.

V dôsledku čerpania energie z jadra planéty  sa jadro destabilizovalo.  To rezultovalo v kompletné zničenie planéty spolu s útočníkmi, ktorí nepredpokladali že by sa také niečo mohlo stať. Pozemskej lodi „George Hammond“, ktorá bránila základňu z orbity, sa podarilo zachrániť 80 ľudí pred výbuchom a dostať ich do bezpečia. Z ich pohľadu sa zdalo, že ostatní ktorí sa nachádzali vnútri základne sú mŕtvi. Nakoniec vysvitlo, že sa im podarilo uniknúť bránou na antickú loď „Destiny“, ktorá brázdi nekonečný vesmír...