Universe › Planéty

Hoth

Túto planétu nazval Eli podľa ľadovej planéty v Star Wars. Ide o jednu z planét, na ktorých bola zanechaná hviezdna brána Antickou rozosievacou loďou.  V prvom roku na Destiny planétu navštívila posádka kvôli doplneniu zásob vody. Planéta má toxickú atmosféru, takže kusy ľadu musela posádka nakladať v skafandroch. Z tejto planéty sa na Destiny dostal škodlivý vírus.


Planéta pri pulzare

Tento pustý svet sa nachádza blízko pulzaru (neutrónovej hviezdy). Časť posádky sem bola vysadená keď Destiny na chvíľu obsadila Luciánska Aliancia. Naštastie, posádka tu nemusela ostať dlho. Rushovi sa podarilo Destiny získať späť a Young a jeho ľudia sa mohli vrátiť na loď. 


Planéta s Obeliskom

Táto nepomenovaná planéta je jediná, ktorá sa nachádza na obežnej dráhe nezmapovanej galaxie, ktorú navštívila Destiny. Planéta má skoro ideálne podmienky pre život, vyzerá ako raj. Jediným znakom civilizácie na planéte je obrovský obelisk, ktorý postavila neznáma rasa. Podľa jednej teórie túto planétu, jej hviezdu a možno aj celú sústavu postavila neznáma, veľmi vyspelá civilizácia.

Časť expedície strávila na tejto planéte približne mesiac. Pôvodným cieľom bolo na planéte nazbierať čo najviac zásob pre Destiny, lenže veľkej časti posádky sa na planéte zapáčilo a už nechceli ísť späť na Destiny. Niekoľko ľudí teda ostalo na planéte  (Robert Caine, Dana, Peter, Vince Kvan...).


Planéta typu Ikarus (Luciánska)

Táto zatiaľ nepomenovaná planéta bola nájdená Luciánskou Alianciou. Tá na nej postavila základňu s cieľom zadať deviaty symbol a dostať sa na Destiny. Podobne ako P4X-351, táto planéta má jadro s naqadriou, ktorej energia sa dá využiť na zadanie adresy s 9 symbolmi. Loď ľudí George Hammond zaútočila na Luciánsku základňu na planéte aby znemožnila Luciánom dostať sa na Destiny, lenže tí stihli počas útoku aktivovať bránu a prejsť na Destiny. Aktivácia brány spôsobila, že jadro planéty sa stalo nestabilné a planéta vybuchla podobne ako P4X-351.


Planéta typu Ikarus (P4X-351)

Ide o planétu v mliečnej dráhe s jadrom z rádioaktívnej naqadrie. To robí túto planétu ideálnou lokalitou pre projekt Icarus. Vďaka kvantite energie jadra sa táto planéta dá využiť na zadanie 9. symbolu na hviezdnej bráne - vďaka nej sa dá dostať na antickú loď Destiny.

Na planéte bola postavená základňa pre projekt Icarus. Loďou George Hammond na planétu letel Eli (Air, part 1). Kvôli špecifickým vlastnostiam jadra planéty bolo zablokované bežné používanie hviezdnej brány. Jediná nezablokovaná adresa bola tá s deviatimi symbolmi. Krátko po Eliovom príchode na základňu Icarus zaútočila Lucianská Aliancia. Loď Hammond ju bránila z orbity, avšak útok Aliancie bol moc silný. Posádka základne nemala inú možnosť, ako vytočiť adresu s deviatimi symbolmi a utiecť preč.
celý článok


Púštna planéta

Na tejto púštnej planéte sa Scott s tímom snažil získať potrebný minerál na opravu systémov Destiny na obnovu vzduchu. Nakoniec sa Scottovi podarilo nájsť suché jazero, z ktorého bol schopný získať dostatočné množstvo vápenca do filtrov na Destiny.  Planéta je domovom nezvyčajnej, púštnej formy života, ktorá vyzerá ako veľa malých zrniečok prachu.