Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Piatková 5-ka: Zem pod útokom

Pokiaľ si superdiabolský emzák ktorý pozerá po možnosti ako zbaviť Galaxiu ľudského hmyzu a obsadiť ich modrú planétu, potom máš päť príkladov, ako to určite nefunguje.

5. Urob si priateľov a zdecimuj ich populáciu.

Časť: "2010"

Mocní Ascheni prišli na spôsob ako obsadiť planétu bez jediného výstrelu. Prijmite nás ako priteľov, podelíme sa s vami o našu technológiu, medicínu a dokonca vás zbavíme otravných Goa´uldov. Taká je dohoda. Pridajte sa k Aschenskej aliancii. Len čo sa tak stalo, pár neveriacich ( samozrejme z tímu SG-1 ) príde na tichú zradu. Liek, ktorý predlžuje život a lieči všetky choroby robí ľudí takmer neplodnými. Takto Ascheni chceli vyhubiť civilizáciu a prebrať našu planétu. Našťastie Cartrová pozná spôsoby cestovania v čase.. a pošlú do minulosti výstrahu:)

4. Zober materské lode a ukáž aký mocný si!

Časť:“The Serpent’s Lair” / “Within the Serpent’s Grasp”

Rok po tom čo sa pozemšťania vydajú do Vesmíru, sa Apophis rozhodne ukázať, kto je skutočný pán. Pošle svoje nepodarené dietka Klorela a Skaaru, každého s jednou materskou loďou aby prebrali Zem. Našťastie máme rebela Bra´taca, ktorý zničí štíty a obe lode navedie na kolízny kurz. Apophis sa proste prepočízal, keď si myslel že dve lode sú viac než dosť.

3. Pošli na ňu asteroid!

Časť: "Fail Safe"

Po tom čo Zem získala štatút chránenej planéty, museli si dať Goa´uldi pohov. Azgardi nad nami mali ochrannú ruku, ale nemohli nás brániť pred všetkým. Ani pred prírodnou katastrofou. A čo tak poslať k Zemi, na kolízny kurz obrovský asteroid a do jeho jadra napchať obrovskú naquadahovú bombu? Dobrý nápad. A alibi: "Kto ja? Veď sa tu rozprávam celý čas so Zipacnom!" povedal hlavný podozrivý Anubis po tom čo sa vrátil medzi vládcov sústavy. SG-1 má teda neľahkú úlohu, aby asteroid rozstrelilo, odklonilo, alebo jednoducho pretiahlo rovno cez Zem. Ako? Hyperpriestorové okno a jeden maličký stíhač vlastnej výroby.

2. Dve slová: Super hive!

Časť: "Enemy At the Gate"

Máš hlad? Čo tak 6 miliárd porcií, len pre teba? Asi takto mohla znieť pozvánka na obed pre najväčšiu a najsilnejšiu Wraitskú rojnú loď, ktorej zachutila energia ZPM. K tomu ešte PS so súradnicami k Zemi z alternatívnej reality a hostina môže začať. Najskôr zničíme antické kreslo kamikadze útokom dvoch stíhačiek a potom máme stôl prestretý. Lenže, mámu tu schopné ľudské baktérie. Jedno lietajúce mestečko, ktoré pošteklí naše telíčko a už si nedávame pozor aká veľká atómovka sa nám túla črevami. Jeden, dva, tri a "Fire in the hole!" a lodička je na kúsky. Len škoda že tím Atlantis je stále kompletný a skoro bez zranení.

1. Použi super-veľkú materskú loď, ale najskôr chyť SG-1 tím v Antarktíde!

Časť: "Lost city, part 2"

Anubis poučený Apophisovým neúspechom, zoberie všetko čo má a ťahá na Zem. Vedomý jedinej prekážky, antického kresla a tímu SG-1 sa rozhodne k rozhodujúcemu útoku. Hľadať ihlu v kope ľadu nieje až také ľahké ako sa zdá. K tomu ešte nová obrana, v podobe Prometheusa, pár F-302 a útočiace Al´kesche padajú ako hrušky. O´Niell s mozgom Antika, nájde kreslo, aktivuje drony a Anubis sa túla vzduchoprázdnom...na orbite Zeme.