Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Piatková päťka: ST v SG

#5: “We might as well be wearing red shirts!” Môžeme nosiť aj červené tričká!

Sezóna šiesta, epizóda:“The Other Guys”

Túto epku si nepamätám, ale Gateworld hovorí niečo o tom, ako je tím SG-1 zajatí Goa´uldmi a na pomoc prichádzajú dvaja členovia SGC, ktorí mali zajatie SG-1 v pláne aby mohli prebehnúť a zradiť SGC. Toto asi moc Trek nebolo, ale spomenuli ešte ako sa dezercia nepodarila a spoločne sa pozerali na zničenie materskej lode. Dobrí, nedobrí, ale mohli by nosiť červené tričká. Touché.

 #4: “Captain James T. Kirk.”

Sezóna druhá, epizóda: "1969"

Určite spomínate na diel, kedy Cartrová meškala na povolenie Zelenej k prechode Bránou. Spomínala Jackovi, že musí spraviť úpravy kurzu... Takto nevinne začínala epizóda. ALE, potom sa cestovalo časom. Do roku 1969, kedy komplex SGC existoval, ale nevolal sa tak. Tím SG-1 bol zajatý v domnení, že sú to červení špióni. Tím bol vypočúvaný, ale odpovedal len Jack. Samozrejme na otázku kto sú, nemohol odpovedať pravdivo. Ale klamal tiež efektne. "Som kapitán, James T. Kirk z vesmírnej lode Enterprise." Čo asi moc neprešlo, lebo vtedy sa už ST vysielal. Otázka, za otázkou a stále nevedeli kto v skutočnosti je. Stále však mohol použiť: "volám sa Luke Skywalker", lebo Star wars ešte neexistovali.

 #3: “Phasers?”

Sezóna šiesta, epizóda:“Redemption, Part 1”

Pre záchranu Zeme, Sam a Jack nasadli do prvej pozemskej lode schopnej hyperspace letu, aby zneškodnili Anubisov útok z planéty Abydos. Keď spustili Sam a Jack v kokpite kontrlolu systémov muselo zaznieť:
Carter: “Navigácia.”
O’Neill: “Check”

Carter: “Kyslík, tlak, kontrola prostredia.”
O’Neill: “All check.”

Carter: “Inerciálne tlmiče.”
O’Neill: “Idú. … And check.”

Carter: “Motory.”
O’Neill: “All check. … Phasers-( fázery, fejzry)?”
Carter: “Sorry, sir???”

#2: “What am I, Scotty?”

Sezóna stvrtá, epizóda:“Tangent”

Jedinou záchranou pre Teal´ca a Jacka, ktorí sa rútili do hlbokého vesmíru v upravenej Appophisovej stíhačke s návratovým zariadením, bola pomoc Jacoba Cartera, Tok´ra ktorý disponoval nákladnou lodou, jedinou ktorá ich mohla dostihnúť. Počas dohadovania presunu, Daniel spomenul, či by ich jednoducho nemohol "preniesť" do lode.
Jacob sa usmeje a odpovedá: "Preniesť ich? Kto som, Scotty?" Daniel vtedy ešte netušil, ako transportné kruhy pracujú.

#1: “We can’t call it the Enterprise“

Sezóna šiesta, epizóda:“Unnatural Selection”

Prvý pozemský bitevný krížnik projektu Prometheus. Ešte plne nedokončený, ale potrebný k Azgardskej misii proti Replikátorom. Jediným problémom pre začiatok akcii bolo, že nemala meno. Jack sa na ňu zasnene díval... a Cartrová: "Pane, nemôžeme ju pomenovať ENTERPRISE!"
Malo e len jeden háčik, lebo v piatej sezóne sa ešte JAck dušoval že nesznáša scifi.