Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

10 postrehov k epizóde Trial and Error

Vytvorené: 3.11.2010 / Autor:

Už dlhšie sme v redakcii rozmýšľali, že Vám k jednotlivým epizódam budeme prinášať naše postrehy, zaujímavosti ktoré nájdeme. Keďže najnovšia epizóda sa mi naozaj páčila - 10 postrehov je na svete.

1. "Je vôbec legálne podpísať papiere v tele niekoho iného?" Naším prvým postrehom je rozchod plukovníka Younga. Young navštívil Zem použitím komunikačných kameňov. Navštívil svoju ženu Emily, ktorá sa s ním chce rozviesť.

  

2. "Moja koža sa mení". Oznamuje Chloe Scottovi, keď ju navštevuje v izolačke. Zmení sa Chloe postupne na škaredého modrého mimozemšťana?

    

3. "Plukovník Young, tu Brody, z kontrolnej ovládacej miestnosti. Prosím odpovedzte". Young má opakovane sen, v ktorom je Destiny pod útokom mimozemšťanov. Dej sna sa miestami mení, ale koniec je vždy rovnaký - Destiny na konci vybuchne.

      

4. "Ak by nebolo po škrečkovi, nikto z nás by tu nebol". Pri rozhovore Elia a Ginn zisťujeme, že Eli kedysi chcel byť veterinárom. A ak by mu nezomrel škrečok, naozaj by sa ním stal. A nikto by sa nebol dostal na Destiny...

        

5. Young opäť prežíva sen, ako mimozemšťania napadnú Destiny. Minule nepomohlo opätovanie paľby, ani presmerovanie energie do štítov. Teraz prebehne iný scenár - Young berie Chloe a odovzdáva ju mimozemšťanom. Najzaujímavejšia je však scéna, krátko potom ako bola Chloe odovzdaná preč. Útok na loď pokračuje a jediná Youngova reakcia je smiech...

          

6. Majú na Destiny tlačiareň?
Eli pracuje s Ginn, ktorá si všíma rozvešané fotky, z kino nahrávok. Nejako museli byť vytlačené. Buď tím pri evakuácií základne Icarus zobral tlačiareň, alebo na Destiny objavili nejakú Antickú...

            

7. Záchody na Destiny... Eli ukazuje nahrávku, na ktorej Brody rozpráva o Antických záchodoch. Žiaľ, Eli nahrávku preruší skôr, ako nejaký záchod uvidíme. Ako vyzerajú záchody na Destiny, je stále záhada...

              

8. Sa mi zdá, alebo vždy keď sa niekto pobozká loď vyskočí z FTL? 

                

9. "Nikdy to neprestane bolieť. A o tom to je!"
Young hovorí Scottovi, že možno príde čas keď bude musieť vyhodiť Chloe na nejakej planéte. Tiež sa mu priznáva, že zabil Rileyho. Napriek tomu všetkému, Scott si myslí, že Young je ten správny veliteľ. Nie každý dokáže niesť také bremeno, aké nesie Young - a cítiť toto bremeno. A musí sa s týmto bremenom naučiť žiť.

                  

10. Destiny skáče do FTL... Bolo to aj vďaka Youngovi, ktorý sa opäť ukázal ako schopný veliteľ? Alebo za to mohol len Rush, ktorý obišiel simulácie a dostal loď do FTL? Pravdepodobne za to môže Rush, ktorého to mrzí, keďže skok do FTL utvrdil posádku, že Young je muž na správnom mieste.