Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Aprílový magazín

Vytvorené: 28.4.2011 / Autor:

Cesta našej milovanej ságy sa blíži ku koncu. Aj keď  tomu vôbec nie sme radi, spravodajstva z hviezdnej brány bude menej, a menej. Áno, budeme sa venovať ďalším projektom, ktoré s bránou súvisia... ale musíme sa obzerať aj po ďalších témach, zaujímavostiach a veciach, ktoré súvisia so scifi, ktoré Vám budeme prinášať. 

V tomto zmiešanom, aprílovom mixe Vám prinášame info o premiére 6.sezóny scifi seriálu Doctora Who, o premiére dlhoočakávaného fantasy s Jasonom Momoom, a tiež sa niečo dočítate o poslednom projekte Richarda Deana Andersona.David Hewlett o filme Rise of the Planet of the Apes

Davida Hewlett sme pred mesiacom videli v Stargate Universe, v epizóde Seizure. Okrem toho sa nedávno zúčastnil natáčania prequelu k Planéte Opíc, filmu Rise of the Planet of the Apes, ktorý by sa mal v kinách objavovať od 5 augusta. David Hewlett krátko porozprával svoje postrehy k tomuto filmu.


„Príbeh filmu bol jedným z dôvodov, prečo som sa nechal zlákať k tejto ponuke. V podstate je to príbeh o rodine, aký mám rád“, hovorí David Hewlett. „Už mám dosť filmov, ktoré sú vo všetkom skvelé, až na ich dej. Tento film má skutočný príbeh, naozajstnú zápletku a postavy, na ktorých vám záleží. A teraz, keď moja práca skončila, si sadnem a vychutnám film ako všetci ostatný fanúšikovia“.


6. séria Doctora Who má za sebou svoju premiéru 

Minulú sobotu mala premiéru prvá epizóda 6.série Doctora Who, obrovského scifi fenoménu. Doktora sme spomínali medzi scifi seriálmi, ktoré odporúčame v roku 2011 sledovať. Od piatej série prešiel seriál veľkou zmenou, hlavne kvôli novému predstaviteľovi samotného doktora, a tiež aj kvôli producentovi Stevenovi Moffatovi, ktorý sa stal hlavnou osobou pri seriály.

Fanúšikovia piatu sériu vychválili, vianočný špeciál tiež a tým pádom očakávania od tej aktuálnej sú veľmi vysoké. Prvá epizóda zatiaľ nesklamala, naopak priniesla niečo nové, strhujúci začiatok, aký sme snáď na úvod série v doktorovi ešte nevideli. Podľa servera io9.com dokonca išlo o jednu z najlepších úvodných epizód seriálu. Doktora sa proste oplatí pozerať! A nielen jeho, ku každej epizóde BBC vysiela diel zo zákulisia nazvaný „Doctor Who Confidential“ v ktorom môžete vidieť ako tvorcovia natáčali, tvorili jednotlivé miesta, scény či dialógy.

 Najnovšiu epizódu sledovalo v Anglicku cez 6,5 milióna divákov, čo je mierne pod očakávanie – ide vraj o najmenej sledovanú úvodnú epizódu od roku 2005. Pozitívom je relatívne veľká sledovanosť na BBC Amerika, kde doktora sledovalo 1,2 milióna divákov, čo je nový rekord seriálu na tejto televízií.
 Game of Trones má za sebou už dve epizódy

Game of Trones, seriál podľa rovnomennej ságy od Georga R.R. Martina. Ide o mimoriadne úspešnú fantasy ságu, na ktorej seriálovej verzií od roku 2007 pracovala televízia HBO. Do pľacov a natáčania prvej série vraj televízia investovala neuveriteľných 60 miliónov dolárov, čo vychádza približne na 6 miliónov dolárov na epizódu (pre porovnanie, jeden diel Stargate SG-1 stál okolo 2 miliónov dolárov). Možno aj táto veľká investícia je jedným z dôvodov, prečo bol seriál ľahko odsúhlasený aj na druhú sériu.

Natáčanie druhej série bolo schválené už po odvysielaní prvej, pilotnej epizódy, ktorú na HBO sledovalo niečo cez 4 milióny divákov. Seriál zatiaľ získava obrovskú, pozitívnu odozvu, chváli za výpravu, dej či vykreslenie jednotlivých postáv. Za všetko hovorí 90 hodnotenie seriálu na csfd.cz

V prvých dvoch epizódach seriálu sa objavil Jason Momoa (Ronon z SGA), ktorý si zahral postavu Khala Droga, vodcu národa Dothraki. Khal si zobral za ženu Daenerysu Targaryen, ktorú dostal ako strategický dar od rodu Targaryen. Po odvysielaní prvých dvoch epizód Momoa komentoval nielen seriál, ale aj sexuálne scény, ktoré natáčal s herečkou Emiliou Clarke (Daenerysa). Tieto scény opísal ako fakt ťažké, ako jedny z najťažších, ktoré doteraz natáčal.

Jason Momoa o seriály:Richard Dean Anderson a seriály Fairly Legal
Americká televízia USA Network približne pred mesiacom odvysiela zatiaľ poslednú epizódu Fairly Legal (Kauzy podľa Katie), na ktorý boli fanúšikovia hviezdnej brány zvedavý hlavne kvôli účasti Richarda Dean Andersona. Ten sa v seriáli objavil v 4, či 5 epizódach, z toho v dvoch dlhšie, v ostatých len v pár záberoch.

Veľa fanúšikov si však našlo cestu k tomuto seriálu práve preto, aby sa pozrelo na RDA. Napriek tomu, že medzi hlavné postavy nepatril, jeho účasť určite svoj účel splnila. RDA k seriálu prilákal fanúšikov, s ktorých si veľa seriál obľúbilo ešte pred tým, ako sa tam Richard zjavil. A k jeho samotnej účasti, veď ho poznáte – Richard je vždy super, len škoda, že je na ňom stále viac vidieť ten pokročilejší vec. A Fairly Legal rozhodne všetkým odporúčame.