Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Budúcnosť Stargate hier neistá

Vytvorené: 23.11.2010 / Autor:

Kliatba nad Stargate hrami stále pretrváva. Napriek tomu, že sa Dark Comet podarilo vydať prvú hru, MGM neobnovilo licenciu s Cheyenne Mountain Entertainment (CME). Z toho vyplýva, že sa dvere zavrú aj za Stargate Resistance (SG:R), a to 15 januára 2011. Tu je vyhlásenie od Dark Comet, tímu, ktorý stál za vývojom Stargate Resistance: 

16 novembra 2010, vypršala platnosť licencie medzi CME a MGM. Ako výsledok nebude môcť CME ponúknuť Stargate Resistance na predaj novým zákazníkom. Avšak kvôli naším zákazníkom bude hru možné hrať ešte 60 dní, t.j. do 15 januára 2011, ale len pre tých, ktorí si ju zakúpil pred 16. novembrom."

Stargate Resistance je multiplayerová online strieľačka, ktorá sa dá hrať iba online bez akejkoľvek možnosti offline hrania. Tým pádom ju nebudú môcť ľudia, ktorí si ju zakúpili, hrať po 15. januári.

MGM nijak nenaznačilo, že projekt by sa mohol ďalej rozbehnúť. To ani v prípade, ak by sa CME dokázalo vzchopiť a otriasť z bankrotu.

Dark Comet bolo zložené z bývalých zamestnancov a vlastníkov CME po tom, ako CME zbankrotovalo. Obe spoločnosti sa preto dlhý čas súdili a bili o to, kto by mal získať vlastníctvo nad SG:R, a o to, kto je vlastne šéfom Cheyenne.

Vývojári SG:R boli schopní dokončiť a vydať hru ešte na začiatku tohto roka. Vlastníci CME však namietali, že hra im nevynáša, a majú na pleciach bankrotujúce štúdio. Bývalý šéf CME Gary Whiting povedal, že si nemyslel, žeby vypršaná licencia mohla ohroziť už vydanú, a rozbehnutú hru SG:R. Whiting tiež spomenul, že sa snažia vyjednať novú licenciu.

Medzitým zástupcovia CME podali žalobu proti Dark Comet a Fresh Start Studios, kde ich obvinili z podvodného prevodu svojho majetku na novú spoločnosť, keď CME vyhlásilo bankrot. Spor bol vraj vyriešený, a majetok bol vrátený naspäť do CME.

Whiting prirovnal tento incident k Iron Manovi. „Zobrali všetko čo som vlastnil, a zobrali mi, okrem môjho majetku, aj moje dobré meno. Keď som sledoval Iron Mana, tak to bol môj život tam na plátne pred nami, kvôli tomu, čo mi títo chlapci spravili."

Dark Comet sa už viac k tomuto incidentu nevyjadrilo, taktiež uviedli, že nemajú oprávnenie hovoriť o veciach, týkajúcich sa licencie medzi CME a MGM. Iné zdroje by sa nemali brať ako dôveryhodné.