Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

David Hewlett o Stargate Universe

Vytvorené: 7.4.2011 / Autor:

Niekoľko rokov uplynulo odvtedy ako sme naposledy videli Rodneyho Mckaya zachraňovať deň. Tento týždeň sa vrátil do všetkých titulkov týkajúcich sa hviezdnej brány, ako hosť v Stargate Universe v epizóde „Seizure“.

Tesne pred premiérou spomínanej epizódy David Hewlett poskytol interview stránke TV Squad o SGU, hviezdnej bráne celkovo a o tom, čo ho momentálne zaneprázdňuje. A samozrejme, témou bolo aj zrušenie Stargate Universe.

„Myslím, že najväčším rozdielom bolo, že SGU začali pozerávať ľudia, ktorí sledovali Atlantis a niečo takéto očakávali aj od SGU, ktoré sa stalo naozaj iným seriálom s iným smerovaním. A je naozaj výborne spravené... Ale problém nastal, že veľká existujúca fanúšikovská základňa existovala pre niečo, povedzme ľahšie (a Atlantis určite ľahší bol). Niečo, pričom si sadne rodina a spoločne to sleduje. Máme deti, rodičov, starých rodičov či susedov a všetci túto ľudia mohli sledovať seriál. A to je v tejto dobe veľmi vzácne. Lenže SGU je rozhodne dospelší seriál, pre dospelé publikom a je to aj oveľa temnejší seriál. Takže ľudia, ktorí si sadli so svojou rodinou a chceli niečo sledovať – SGU nebolo asi zrovna to ideálne“.

„Ale na druhú stranu, seriál sa otvoril úplne inému publiku. Akurát je smola, že tvorcovia nemali viac času, aby ukázali že ide o iný seriál. Myslím, že vždy je tu isté riziko, keď sa hráte s niečím veľkým ako je hviezdna brána“.

„Bola to chyba, alebo nie? Neviem, a ani si to nemyslím. Tvorcovia spravili skutočne skvelú prácu. Naozaj, herecké výkony, scenáre, efekty - je to úžasné. Je to absolútne fenomenálny seriál. Problém bol podľa mňa v tom, že tento seriál si toho nepriniesol veľa z pôvodnej hviezdnej brány. Myslím, že ide skôr o seriál, ktoré ocení viac také Battlestar Galactica publikum. A Galactica mala podobný problém. Bol to veľmi, veľmi vychvaľovaný seriál – ale nemal postačujúce ratingy“.

K Davidovým projektom – opäť pracuje na seriál Starcrossed. Túto ideu úspešne prezentoval Syfy Channelu už pred niekoľkými rokmi. Napriek tomu nebol seriál uskutočnený a práva naň opäť získal David Hewlett, ktorý o seriáli povedal: „Opäť sa snažíme, aby sa seriál mohol uskutočniť. Dlhú dobu ležal len tak na mieste. Celé je to o dobrom načasovaní. Momentálne na tom pracujeme a snažíme sa, aby to bolo finančne uskutočniteľné pre všetkých, ktorí by do toho boli zapojení“.

Davida Hewletta môžete toto leto vidieť aj v kinách. David si zahral vo filme Rise of the Apes, v prequele filmu Planet of the Apes, v ktorom si zahrali James Franco a Andy Serkins. Film by sa mal vysielať od 5.8.2011.

Čo sa týka Rodneyho Mckay, mal by tráviť relatívne bezpečne čas v Mliečnej dráhe a Galaxií Pegasa. „Mckay by neprežil v svete SGU“, povedal Hewlett. „Myslím, že by ho zabili, naozaj! Keď som sa bavil s Bradom Wrigthom, vraj bolo naozaj ťažké ako priviesť Mckaya späť, ale som veľmi rád, že sa mu to podarilo. Veľkou škoda, že seriál nepokračuje

Celý rozhovor si môžete prečítať na stránke TV Squad