Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

David Nykl je ale beštia

Vytvorené: 27.11.2010 / Autor:

Každý kto sa stretol alebo rozprával s Davidom Nyklom (Radek Zelenka) vie, že je to príjemný chlapík. Takže čo je to za beštiu, ktorá číha v jeho vnútri? S veľkou pravdepodobnosťou je to jeho alter ego – Dr. Paul Moran, kryptozoológ z nového filmu The Beast of Bottomless Lake.

Veľa z nás je určite fanúšikom Zelenku, takže aj fanúšikom Davida Nykla. My, ktorí sme sledovali SGA vieme, že Zelenka musel trpieť Rodneyho ego, jeho urážky a posmešky. Preto ľudí potešilo, keď David Nykl v roku 2007 uviedol na svojom blogu, že bude natáčať film v ktorom stvárni hlavnú postavu. Teda už žiaden druhoradý vedec.

Teraz, po 3 rokoch, je film The Beast of Bottomless Lake hotový a už teraz vyhral niekoľko cien a ocenení na kanadských filmových festivaloch.

Skutočná beštia prezentovaná vo filme je mýtická príšera zvaná Ogopogo, ktorá je podobná Lochneskej príšere zo Škótska, s tým rozdielom, že Ogopogo sa nachádza v jazere Okanagan v Britskej Kolumbií v Kanade. Podobne ako pri Lochneske, nikto nikdy nevidel Ogopogo, neexistuje o nej žiaden dôkaz, žiadna fotografia, nič. Práve tu vstupuje výskumy tím Dr. Morana, ktorý sa podujal túto záhadu vyriešiť.

Ak čakáte typickú strašidelnú príšeru, tak v tomto filme ju neuvidíte. The Beast of Bottomless Lake je komédia. Skutočnou beštiou je posadnutosť Dr. Morana. Ten sa snaží za každú cenu dokázať, že Ogopogo je skutočná. Jeho posadnutosť je ešte viac hnaná odmenou, ktorá čaká na jedinca, ktorý potvrdí existenciu Ogopogo. Tou odmenou sú 2 milióny dolárov. Práve kvôli tejto odmene sa Dr. Moran zameriava viac na dôkazy, ako na samotný výskum.

Takže s dobre postavenými kamerami a svojím výskumným tímom začína Dr. Moran svoje dobrodružstvo. Namiesto príšery však kamery zachytávajú jeho posadnutosť, jedno sporné rozhodnutie za druhým, a to, ako sa čím ďalej tým viac odcudzuje od svojho tímu a rodiny. (Často veľmi zábavným spôsobom).

Nykl odviedol skvelú prácu pri stvárnení tejto postavy. On však nie je jedinou postavou v tomto filme, ktorá ma niečo spoločné so Stargate. Vo filme tiež vystupuje Fabrice Grover, ten stvárnil Alterana ktorý vytvoril archu vo filme The Ark of Truth,

Je to zábavný film, nápad je od Keitha Provosta, ktorý však nemohol vidieť svoju myšlienku zrealizovanú, pretože zomrel. Kennedy Goodkey (producent) sa postaral o to, aby priniesol nápad svojho zosnulého priateľa k životu.

Film zatiaľ nie je možné vidieť, pretože sa premieta ešte len na kanadských festivaloch. Ak ho ale chcete vidieť, môžete kontaktovať Kennedyho na jeho blogu a požiadať ho. Kennedy Goodkey však zaručil, že film vyjde na DVD niekedy v budúcnosti.

Teraz si možno niekto z vás kladie túto otázku – našli vôbec Ogopogo? To vám nepoviem, ak to chcete vedieť, budete si musieť pozrieť film. Je to skvelá komédia, ktorá mimo vtipných scén obsahuje aj hlbší a zamyslenia sa hodný odkaz. Je natočený v krásnych prírodných oblastiach Kanady.

A taktiež môžete vidieť, ako ďalší Stargate herec hviezdi v niečom odlišnom a novom.