Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Devlin opäť rozpráva o ďalších Stargate filmoch...

Vytvorené 14.7.2012 / Autor: Jonas

Už od pôvodného Stargate filmu z roku 1994 chcel jeho producent a scenárista Dean Devlin spraviť jeho pokračovanie. Vlastne dve. A po 18 rokoch stále uvažuje o pokračovaní. Na filme pracoval Devlin spoločne s Rolandom Emerichom, s ktorým sa naposledy stretol pred 11 rokmi. Teraz sa streli opäť a pracujú na pokračovaní ďalšieho sci-fi filmu Independence Day (Deň nezávislosti). Títo dvaja už vraj aj kontaktovali pôvodné obsadenie filmu, v ktorom si zahrali Will Smith, Jeff Goldblum and Bill Pullman. Nový deň nezávislosti je asi reálnejší ako nová Hviezdna brána, ale naozaj ťažko povedať. Ak spomínate, Devlin o tomto pláne rozprával aj pred rokom v jednom rozhovore a vyzerá, že tohto sna sa len tak nevzdá.

Dean Devlin sa vyjadril, že podľa ne bolo vždy cieľom spraviť trilógiu Stargate filmov, avšak v tej dobe sa to nepodarilo uskutočniť a na scénu prišiel seriál, ktorý s novým obsadením pokračoval tam kde film skončil. Tvorcovia dúfajú, že dostanú druhú šancu dorozprávať celý príbeh, tak ako bol pôvodne myslený.  Otázka či Devlin dostane šancu, keďže práva na hviezdnu bránu na MGM, ktoré seriálovú hviezdnu bránu na nejakú dobu zrušilo.

A čo by to znamenalo pre seriálové spracovanie filmu? Pravdepodobne by film nebral do úvahy nič čo sa stalo odkedy skončil film a tým pádom by tam už nebolo ani seriálové obsadenie, ktoré máme všetci tak radi. Čo si myslíte Vy? Tešíte sa na možnosť pokračovania pôvodného filmu?


za novinkový tip ďakujeme Firstlinovi


Súvisiace články: 

Dean Devlin pre Hollywood reporter
Rozhovor s pred roka
Pôvodný film Hviezdna brána

Z jakýho zdroje máte tyto info? :)


Napísal: Neprihlásený    14.7.2012
hehe zdroj je v samotnom clanku, ale kludne ho dam aj sem http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/independence-day-2-dean-devlin-stargate-leverage-346511 alebo dalsi http://www.ign.com/articles/2012/07/10/independence-day-and-stargate-sequel-news

ale stale je to len o tom, ze "Devlin rozprava" neznamena to zatial nic iste... 

Napísal: Jonas    14.7.2012

Ajo, je v článku :) Díky


Napísal: Neprihlásený    15.7.2012

No radsej serialove obsadenie...povodny herci by mi tam uz nesedeli.... :-)


Napísal: YGHY    14.7.2012

A hlavne by si bol rad aj za Stargate aj za Den Nezavislosti... :-)


Napísal: YGHY    14.7.2012

lepsie je pozerat serial jak film... hlavne preto ze vo filme neni ten pravy Jack O'nell


Napísal: Leslie    26.7.2012

Podľa mňa by bola škoda zahodiť všetky nápady a udalolsti ktoré sa stali v SG-1 SGA a SGU, takže priame pokračovanie na film by som určite nepovažoval za najlepšiu cestu. Fanúšikovia by však možno veľmi radi videli ako 'Destiny' doletí domov (budúcnosť)...


Napísal: GenezisO    18.12.2012

Já jsem pro další pokračování Stargate. Je to nejlepší seriál všech dob.


Napísal: Edi    11.1.2013