Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Joseph Mallozzi odpovedá o konci Stargate

Vytvorené: 22.4.2011 / Autor:

Oznámenie o konci hviezdnej brány nenechalo snáď  žiadneho fanúšika chladného. Ako už tradične, z tvorcov seriálu sa k téme najviac vyjadruje Joseph Mallozzi, ktorý odpovedal na niekoľko otázok od fanúšikov. Jeho odpovede nám veľa nového nepovedali, skôr len potvrdili to, že už je naozaj koniec. 

Otázka: Myslíte si, že je šanca, že štúdio MGM uvoľní scenáre k SG1, SGA, prípadne SGU k prípadnému románovému spracovaniu?
Odpoveď: Nanešťastie, vôbec neviem čo MGM plánuje s hviezdnou bránou, a špeciálne čo plánuje so scenármi pre SG1 film (Stargate: Revolution) a SGA film (Stargate: Extinction). Rád by som ich videl v nejakej forme uverejnené, ale nie je to v mojich silách. V nasledujúcich týždňoch vám skúsiť priniesť aspoň nejaké informácie, plány ktoré sme mali s postavami v SGA a samozrejme aj mestom samotným.

Šírenie informácií o filme Stargate: Revolution nechám na Brada Wrighta a Carla Bindera, ktorý na jeho príbehu pracovali.

Otázka: Ak by boli predaje dobré, je šanca, že by MGM ešte zvážilo možnosti SGA filmu, ktorý by mohol viesť k ďalším filmom? Je toto možný scenár, alebo len zbožné želanie?
Odpoveď: Žiaľ, táto kapitola hviezdnej brány (SG-1, Atlantis a Universe) je uzavretá. A ak by sme v budúcnosti niečo videli, pravdepodobne by to bolo už niečo iné, možno nejaký remake značky.

Otázka: Je šanca, že sa dozvieme viac o pôvode dronov, ktoré útočili na Destiny? Alebo o niečom, čo by nasledovalo v 3 sezóne, ak by nejaká bola?
Odpoveď: Mohol to byť jeden z príbehov, ktorých by sme sa chytili v 3. sezóne. Ale nikdy sme si k tomu nesadili, nebavili sa o tom – o tých dronoch.

Otázka: Želal by som si aspoň jeden posledný film. Aj keby to boli skombinované všetky tri seriály. Chcel by som dobrý koniec. Myslím si, že aspoň to si zaslúžime. Nemyslíte?
Odpoveď: Ak by to bolo na mne, dostali by ste SG-1 aj SGA film a ešte aj tretiu sezónu SGU.

Otázka: Uverejníte aký bol plán pre uzavretie Stargate Universe?
Odpoveď: Keďže s nápadom pre záver prišli Robert C. Cooper a Brad Wright, nechám toto odhalenie na nich.