Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Má MGM ďalšie plány s hviezdnou bránou?

Vytvorené: 29.4.2012 / Autor:

Na začiatku februára prišla správa, že štúdio MGM sa postupne dostáva z najhorších finančných ťažkostí, ktoré patrili medzi dôvody ukončenia Stargate Universe. MGM sa dostalo späť na nohy a štúdio získalo 500 miliónov dolárov na produkciu filmov a seriálov. Veľa fanúšikov hviezdnej brány získalo nádej,  že predsa je šanca na návrat seriálu.

Táto nádej sa zvýšila po záhadnom oznámení, že MGM obnovuje svoj seriál Stargate SG-1, v úplne novom formáte. Ale o čo ide... a je SG-1 na malých obrazovkách naozaj viac, ako v čo môžeme dúfať?

Oznámenie neprišlo priamo z MGM, ani od producentov seriálu, ale od nezávislého producenta z Los Angeles, Darrena Thomasa. Ten povedal návštevníkom oficiálneho conu vo Vancouveri, že MGM pracuje na aplikácií založenej na SG-1 pre smartphony a tablety. Thomas toho veľa neprezradil, iba povedal, že „že tieto plány sú v plnom prúde a snáď by som Vám mohol povedať viac. Dobrou správou je to, že uvedieme niečo naozaj veľké tento rok na Comic-Cone v San Diegu“. Informácie a zosumarizovaná správa tohto obsahu sa objavila aj na oficiálnej fb stránke hviezdnej brány.

Hviezdna brána pôvodne bežala v televízií Showtime, potom na Syfy Channely a práva na ňu po celú dobu vlastní spoločnosť MGM. Veľa televíznych štúdií podobne narába so svojimi právami na populárne sci-fi, či fantasy, pokračuje cestou komixov, animovaných projektov, alebo interaktívnych aplikácií – čo vyzerá, že bude cesta SG-1.

Na projekte bude pravdepodobne pracovať štúdio Ordino z Andorry, ktoré už najíma vývojárov na „first person 3D sci-fi action adventure“, čo znie celkom nádejne – aj keď nič nezaručuje, že toto najímanie určite súvisí s hviezdnou bránou. Môžete teda ísť o ďalší herný pokus (po projektoch ako Stargate World, Resistance...), alebo o niečo úplne iné. Objavila sa aj správa, že v aplikácií budete môcť prejsť cez bránu, SGC a to bude všetko. Minimálne to, že niečo sa pripravuje dokazuje blog na stránke štúdia, kde je odfotený model hviezdnej brány v horách v Andorre (obrázky naľavo a nižšie, na konci novinky)
Čoskoro snáď aj presnejšie info...