Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Mallozziho odpovede o SGU, SGA

Vytvorené: 3.1.2011 / Autor:

Dnes sme Vás informovali, že produkcia Stargate Atlantis filmu bola odložená. Zrušenie SGU ďalším Stargate filmom rozhodne neprospelo, aj keď mnoho fanúšikov očakávalo presný opak. Veľa rozhorčených fanúšikov cez sviatky písalo Mallozzimu, ktorý na veľké množstvo otázok odpovedal:

Otázka: Tušili ste spolu zo zvyškom tímu, že SGU bude zrušené? Očakávali ste to?
Mallozziho odpoveď: Sledovanosť začiatku druhej sezóny bola priam deprimujúca. Presun na utorky pre nás nebol dobrý, a veľké množstvo divákov nám berie sťahovanie cez internet, hlavne veľké množstvo mladších, techniky zdatných divákov. A ako pokračovala druhá sezóna, dostávali sme veľa pozitívnych ohlasov, a dúfali sme, že natočíme minimálne ešte jednu sezónu. Veľa z nás bolo šokovaných náhlim rozhodnutím o zrušení seriálu.

Otázka: Je šanca, že seriál preberie iná televízia?
Odpoveď: Skúmame všetky možnosti.

Otázka: Prídete s ďalším Stargate príbuzným seriálom? Alebo s úplne novým seriálom?
Odpoveď: Nad novým Stargate seriálom nerozmýšľame. Nemôžem hovoriť za Brada a Roberta, ale ja by som rozhodne rád prišiel aj s niečím novým (nie s niečím príbuzným hviezdnej bráne). Ale vzhľadom na posledný vývoj, myslím, že to tak skoro nebude.

Otázka: Príde zatiaľ posledná epizóda Gaunlet aspoň s nejakým ukončením, vyriešením? Alebo ide len o cliffhanger?
Odpoveď: Väčšina z vás to bude považovať za cliffhanger, ale podľa mňa pôjde o dojemný, smutno-sladký koniec.

Otázka: Čo môžeme ako fanúšikovia spraviť, aby SGU dostalo ďalšiu sériu / film a aby SG-1 a SGA dostali svoje film?
Odpoveď: Úprimne? Pozerajte seriál, plaťte za downloady a kúpte si DVD ak ste takí verní fanúšikovia.

Otázka: Ako môžeme kontaktovať MGM a povedať im, že hviezdna brána má stále veľkú fanúšikovskú základňu?
Odpoveď: Opäť, listy a emaily sú pekné – lenže na konci štúdiu vždy prihliadne k veciam ako sťahovanie z iTunes a predaj DVD.

Otázka: Je nejaká šanca, že bude SGA film ak nedokážete zachrániť SGU?
Odpoveď: Zrušenie SGU zatiahlo brzdu akémukoľvek pokroku ohľadom SGA filmu, ktorý bol odložený. Takže naopak ako si niektorí myslia, zrušenie SGU je veľmi zlou správou pre tých, ktorí sa tešili na SGA film.

Otázka: Čo sa stane s štúdiom v Bridge studios?
Odpoveď: Ostane tam, kým nebudú vyčerpané všetky naše možnosti.

Otázka: Viem, že veľa televízií vysiela SGU. Takže prečo by Syfy neobjednala tretiu sezónu?
Odpoveď: Syfy platí licenční poplatok, ktorý je celkom výrazný pri tvorbe rozpočtu seriálu. Ak by sme pokračovali bez nich, museli by sme nájsť iného partnera na financovanie seriálu.

Otázka: Ak by SGU dostalo plných päť sezón, ktoré boli plánované, mal Brad nejaký zámer začať s ďalším seriálom, ktorý by nadväzoval na SGU?
Odpoveď: Nemôžem to povedať s istotou, ale pochybujem. Vzhľadom ku koncu, ktorý sme plánovali pre SGU, bolo by to celkom náročné.

Otázka: Keď som sa pýtala pána Wrighta, čo by mohlo zachrániť Atlantis odpovedal, že seriál by potreboval milión divákov viac. V tom čase, SGA sledovalo približne 1,6 milióna divákov. SGU ani vzdialene nedosahuje tieto hodnoty, túto sezónu dokonca padlo na 0,9 milióna divákov. Vzhľadom na interview s Bradom Wrightom v ktorom hovoril, že SGU je drahšie ako SGA, je možné aby SGU v nejakej forme pokračovalo?
Odpoveď: Atlantis možno sledovalo 1,6 milióna divákov, ale to bolo v dobe, keď DVR nahrávania a downloady nehrali takú podstatnú rolu, ako hrajú dnes. 1,6 milióna divákov by teraz bolo skvelé. Lenže vtedy to bolo považované iba za priemernú sledovanosť (ak by nebolo, verte mi, že by bola šiesta sezóna SGA). Niekoľko rokov pred tým, keď downloady hrali ešte menšiu úlohu, SG-1 bolo ukončené pri ratingu 2.0. Aj u iných televízií (ABS, CBS, či NBC) by vtedajšie nízke ratingy boli teraz považované za vysoké. Zhrniem to tým, že nemôžete porovnávať ratingu SGU a SGA.

Otázka: Pán Mallozzi, možno som len naivný fanúšik, ale úprimnosť si cením nadovšetko. Bolo nám povedané, že bude SGA film. Bolo nám to povedané len aby sme stíchli? Úprimne?
Odpoveď: Scenár k filmom som s Paulom nenapísal len preto, aby mohol ozdobovať niekoho kanceláriu. Mali sme snahu nakrútiť tento film, lenže utíšenie dvd trhu a problémy štúdia zbrzdili produkciu. Štúdio MGM je konečne v pozícií, aby mohlo ísť ďalej, ďalej produkovať – lenže zrušenie SGU momentálne zatiahlo brzdu za SGA filmom.

Otázka: Prečo by sa malo pokračovať s najmenej úspešným Stargate seriálom, keď je tu stále trh pre Atlantis a SG-1?
Odpoveď: A z čoho vychádza tento predpoklad? Z troch rokov starých údajov o predaji dvd a zo slov verných fanúšikov vo fórach? Verte mi, alebo nie – ťažko by ste našli väčšieho podporovateľa filmu Stargate: Extinction ako mňa. Ale je mi jasné, že vzhľadom na nedávny vývoj – momentálne je najmenej vhodný čas na produkciu SGA filmu.

Otázka: Ak sa vecí pohnú dobre v prospech SGU, budú potom opäť zvažované nasledujúce SG-1 a SGA filmy?
Odpoveď: Momentálne sa sústredíme len na SGU a SGU samotné. Ak by bol vývoj pozitívny, určite by sme zvažovali aj ďalšie možnosti.

Otázka: Takže Atlantis bol ukončený kvôli zlým ratingom? Vždy som bol v tom, že to bolo kvôli vám (producentom), pretože ste nechceli robiť dva seriáli naraz.
Odpoveď: Celý Atlantis tím (Paul, Carl, Martin, Alan aj Ja) sme boli pripravený pracovať na šiestej sezóne, či by to bolo samostatne, alebo spoločne s SGU.

Otázka: Príde čas, keď filmy už nebudú reálne, a scenáre aspoň vyjdú v knižnej forme?
Odpoveď: Rád by som videl, že scenár pôjde do produkcie a film bude natočený. Ale ak nie, bolo by pekné ak by príbeh vyšiel ako román, alebo kreslený román.

Otázka: Bolo povedané, že SGU a SGA majú rôzne fanúšikovské základne, takže ako to, že zrušenie SGU má dopad na Atlantis film Extinction?
Odpoveď: Toto povedalo niekoľko fanúšikov SGA, ktorí nemajú radi SGU. Lenže väčšina Stargate fanúšikov medzi SGU a SGA nerozlišuje, tieto dva seriáli nemajú rozličné fanúšikovské základne. Veľa fanúšikov, ktorí pozerávali prvé dva seriáli pozerávalo aj posledný.

Preložil Jonas.