Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Nádej pre Stargate Universe stále žije

Vytvorené: 25.12.2010 / Autor:

Syfy možno skončilo so Stargate Universe, no výkonný producent Brad Wright nie. Wright naznačil, že ešte stále môže existovať šanca na záchranu Stargate Universe.

Stargate Universe skončí predčasne po dvoch sériách na budúci rok po tom, čo Syfy odvysiela posledné 10 epizódy. Vždy je tu šanca, že novo zreformovaný Metro Goldwyn Mayer bude ďalej natáčať SGU v podobe minisérií, ktoré budú vychádzať na DVD. Možné je však aj ďalšie vysielanie SGU v TV.

„Ešte sme sa nevzdali šance na dokončenie príbehu, ktorý sme začali“ povedal Wright. „Je povzbudzujúce vidieť koľko ľudí nahnevalo to, že Syfy zrušil seriál. Ale je dôležité si uvedomiť, že ich licenčné poplatky zahrňovali iba časť nášho celkového rozpočtu.“

Preto by MGM mohlo zvážiť spoluprácu s inou televíznou stanicou, napríklad so stanicou „Showtime“, ktorá bola pôvodným domovom pre Stargate SG-1.

Avšak presviedčanie inej stanice aby prevzala „zvyšky“ po určitom seriály nie je veľmi ľahké. A to najmä ak je daný seriál náročný z finančného hľadiska - ako SGU. To znamená, že táto situácia by mohla nastať iba vtedy, ak by MGM bolo ochotné podstúpiť veľké riziko. No to je niečo, čo si štúdio ktoré sa práve spamätáva z bankrotu nemôže dovoliť. Prinajmenšom vtedy, ak nemá záruku, že sa seriál bude v budúcnosti predávať na DVD.

Ak by sa teda kupovalo SGU na DVD, MGM by bolo viac ochotné podstúpiť risk, ktorý spočíva v pokračovaní natáčania.

Alebo – ako alternatívu – by mohlo MGM vytvoriť DVD film, ktorý by odvysielala nejaká stanica, napríklad Syfy. Aj keď to nie tá najlepšia možnosť (ak vezmeme v úvahu, že nám MGM dlhuje minimálne jeden Stargate Atlantis film), je to lepšie ako nič.

Nízka sledovanosť zrušila Stargate Universe, hlavne po tom, ako bol seriál presunutý na utorok. Bolo to jedno z dvoch veľkých zrušení, ktoré Syfy vykonalo tento rok, druhým bolo zrušenie Caprici. Prebiehajú rôzne protesty a petície, ktoré sa usilujú o návrat obidvoch seriálov. Pri Caprice je to menej reálne ako pri Stargate Universe. Hlavne preto, že ako náhradu za Capricu už Syfy vyhlásilo „Battlestar Galactica: Blood & Chrome“.