Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Nové detaily o filme Stargate: Extinction

Vytvorené: 30.7.2011 / Autor:

Stále rozmýšľate nad tým, ako by vyzeral Stargate Atlantis film? Scenárista a producent Joseph Mallozzi nám pred pár mesiacmi na svojom blogu rozpísal priebeh úvodných scén. Teraz nám ponúka niekoľko ďalších detailov, týkajúcich sa návratu mesta Antikov naspäť do Galaxie Pegasus.


Mallozzi nám predtým oznámil, že film Stargate: Extinction by sa začal scénou, kde sa Atlantis premiestni zo svojho miesta pristátia – v San Franciscu – na odľahlú stranu mesiaca, aby unikol zvedavým očiam. Avšak Antikovia pridali do mestského systému auto-deštrukčnú poistku, ktorá sa automaticky spustí v prípade, že mesto opustí Galaxiu Pegasus. Práve preto bude musieť tím okolo plk. Shepparda nakopnúť hviezdny pohon, a uháňať naspäť do Galaxie Pegasus.

„Je načase dať bandu znovu dokopy,“ Pokračoval Mallozzi, „a preniesť späť na palubu všetkých členov tímu – Teylu s jej rodinou, Kellerovú, Becketta, Lorna, Zelenku a samozrejme, Shepparda a Ronona, ktorí sa zotavujú v miestnej nemocnici.  Hneď potom ako sú všetci na palube, McKay ich informuje o situácií.

„Kvôli nedostatku času sa musia dostať spať do Pegasu čo najrýchlejšie, to znamená, že musia znovu použiť „wormhole drive“. Zelenka vypočítal, že na cestu späť by mali stačiť dva skoky.“

„A už sú preč. Viac menej. Prvý skok spáli motor, ktorý je teraz už úplne nefunkčný a oni ostanú trčať uviaznutí. Čas do auto-deštrukcie sa pritom stále kráti. Avšak skenovaním odhalia, že v blízkosti sa nachádza obývateľná planéta. Rozhodnú sa tam ísť hľadať pomoc, ale namiesto toho sa zamotajú do divokej cesty časom, kde wraith Todd bude ich najväčšia hrozba, ale zároveň aj najväčší spojenec.

Stargate: Extinction bol ohlásený MGM štúdiom a Syfy Channelom v roku 2008. Scenár spísali Mallozzi a Paul Mullie. Finančné problémy ale prinútili štúdio film odložiť. Potom čo MGM skrachovalo, a v roku 2010 prišiel nový riaditeľ, všetky nádeje na natočenie sa pominuli.

Stále existuje nádej, že MGM povolí publikovať scénar ako novelu alebo komix, ale zatiaľ nebolo nič ohlásené.