Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Novinkový mix 01

Vytvorené: 28.1.2011 / Autor:

Úvod prvého novinkového mixu v roku 2011 asi fanúšikov hviezdnej brány veľmi nepoteší. Tretia sezóna SGU je stále menej pravdepodobná, čomu nasvedčuje fakt, že Joseph Mallozzi sa intenzívne presúva k ďalšiemu veľkému projektu. Tiež Vám prinášame info o novom filme Joea Flanigana, hereckom obsadení nového seriálu Blood & Chrome. Na záver informujeme, o seriáli Dollhouse, ktorý od februára bude vysielať slovenská TV JOJ.


Mallozziho nový projekt, 3.séria SGU stále menej pravdepodobná

Všetko nasvedčuje tomu, že tretia sezóna Stargate Universe nebude. Joseph Mallozzi, momentálne jeden z hlavných producentov seriálu, už niekoľko dní spomína na svojom blogu nový projekt, na ktorom by mal začať pracovať. Píše a popisuje rôzne fázy, v ktorých rozmýšľa či do toho pôjde alebo nie. Prirovnáva to k začiatkom pri Hviezdnej bráne.

Zatiaľ neupresnil o aký projekt by malo ísť, avšak po dnešnom dni vyzerá, že sa pre účasť na tomto projekte rozhodol.  S Mallozzim by na tomto projekte mal pracovať aj Robert C. Cooper a Paul Mullie. Takže ak by SGU predsa dostalo tretiu sezónu, z pôvodných tvorcov ostane len Brad Wright a Carl Binder. 

Medzi odpoveďami fanúšikom na blogu už niekoľko dní spomína, že na Stargate fronte zatiaľ nie sú žiadne novinky. Dnes prišla prvá – iba dve vety na blogu, ktoré hovoria, že realizácia tretej sezóny je málo pravdepodobná. Ale stále sú vraj ďalšie možnosti, ako ukončiť príbeh SGU. 

Trailer k novému filmu s Joe Flaniganom

 Joe Flanigan sa objaví v novom filme Syfy Channelu s názvom The Other Side. Film má zaujímavé herecké obsadenie – okrem Flanigana si v ňom zahral John Rhys-Davies, ktorého môžete poznať ako trpaslíka Gimliho z Pána Prsteňov. Film bol natáčaný v auguste 2010, premiéru bude mať niekedy počas roka 2011. 


Blood & Chrome – poznáme prvých hercov

Syfy pred pár dňami obsadilo prvých hercov, ktorí sa objavia v novom BSG seriáli Blood & Chrome. Hlavnú postavu  Billa Adamu si zahrá mladý anglický herec Luke Pasqualino. Určite ide sklamanie pre fanúšikov BSG, ktorí dúfali, že Adamu si zahrá Nico Cortez, ktorý ho hral vo filme Razor. Jeho parťáka si zahrá Ben Cotton, ktorého poznáme ako Kavanaugha z SGA.

Televízia Joj odvysiela seriál Dollhouse

Síce nejde o novinku týkajúcu sa hviezdnej brány, ale predsa je hodná toho, aby sme o nej informovali. Po novom roku začala Jojka vysielať seriálový hit Flashforward a 5. februára uvedie spomínaný Dollhouse. Prekvapujúce a zároveň veľmi fajn je, že slovenská televízia vysiela v krátkom čase dva takéto kvalitné sci-fi seriály. Dollhouse bude mať slovenský názov Nežní zabijaci. Jojka ho uvedie od 15.2 každý utorok a štvrtok o 21.15. Dollhouse má skvelé herecké obsadenie, medzi hlavné hviezdy patria Eliza Dushku, Tahmoh Penikett, Alan Tudyk, či Summer Glau. Ide o posledný seriál geniálneho Jossa Whedona, ktorý je tvorcom známych seriálov ako Firefly či Buffy.

A o čom tento seriál je?
Žijeme v svete, ktorým hýbu peniaze. Ale napriek tomu, to podstatné, to naplňujúce si za peniaze nekúpime - lásku, priateľstvo ani šťastie. Ale v Dollhouse, v dome bábik by s týmto tvrdením nesúhlasili. Na tomto mieste si môžete kúpiť úplne všetko. Vďaka pokrokom vedy a techniky sa ľudia, ktorí majú na starosti dom bábik môžu hrať na bohov...