Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

O čom mohla byť 6 sezóna sga!

Vytvorené: 5.2.2009 / Autor:

Joseph Mallozzi uverejnil na svojom blogu krátke informácie k epizódam, ktoré mali nadväzovať na udalosť zo 100.epizódy sga Enemy at the Gate.

#1 and #2: Now What I and II?: (A čo teraz?)

- Táto dvojčasť mala nadväzovať na šokujúce udalosti s poslednej epizódy. Tieto dve epizódy budú tvoriť základ prvého sga filmu.

#3: Children of the Corn / Fantastic Four: (Kukuričné deti / Fantastická štvorka)

- Táto epizóda bola napísaná už počas piatej sezóny. Tím letí Daidalom, a nachádza loď s obrovským množstvom detí v stáze. Deti sú oživené a vysvetľujú, že leteli na planétu, kde sa mali stretnúť s ich rodičmi, kolonistami, ktorý pracovali na satelitnej komunite. Deti sú pozvané na palubu, objavuje sa záhadná loď a začína strieľať na Daidala. Začína hra ako mačky z myšou a čoskoro vyplávajú na povrch mnohé prekvapivé skutočnosti o deťoch.

#4: Carl’s Replicator Story: (Karlov príbeh s replikátormi)

- Pri replikátoroch Carl Binder rozlišoval dve dôležité veci – ich duchov, a ich repliky. Takže ak by mohol túto epizódu natočiť, určite by sa sústredil na jedno, alebo druhé. Predbežný názov tejto epizódy bol Carl´s Ghost Story.

#5: Classic Atlantis: (Typický Atlantis)

- Marty G chcel spraviť príbeh , ktorý by sa vracal do prvých rokov expedície, niečo ako flashbacky. Avšak keďže predstaviteľka Elizabeth Weirovej herečka Torri Higginson. Tiež odmietol účasť vo flashbackoch McGillion, čiže otázka je o čom by vlastne bola táto epizóda.

#6: Carter Rashomon: (Carterovej Rashomon)

- Idea pre túto epizódu bola už v 4.sezóne, lenže sa nestihla zrealizovať. Epizóda bola inšpirovaná Kurošavovou klasikou z roku 1950. Plukovník Carterová čelí vojenskému súdu pretože jedna akcia mimo Atlantis sa veľmi nepodarila. K tejto misií sa mala epizóda vracať vo forme flashbackov.

#7: The Red Shirt Diaries: (Denníky červeného trička)

- Carl Binder chcel spraviť príbeh o bežnom vojakovi, o červenom tričku slúžiacom na Atlantise. O doteraz bezmennom, jednom z tých, ktorých strácame na mnohých misiách mimo mesta. Zabitý bol samozrejme v službe.

#8: Sheppard D.O.A.: (Sheppardova D.O.A)

- Epizóda mala byť o Sheppardovi, odkrývajúcom pravdu o niečom čo ho ovplyvnilo a spôsobilo mu problémy. Proste epizóda odhaľujúca veľkú záhadu.

#9: The Replacements: (Náhradníci)

- Brad Wright napísal príbeh kde tím narazí na nepriateľskú rasu a stane sa obeťou efektu, ktorý ich pošle 6 mesiacov do budúcnosti. Keď sa vrátia do mesta, zisťujú, že boli nahradení. Snažia sa usadiť v nových pozíciách...

#10 and #11: Mid-season two parter: (Dvoj-epizóda v polovici sezóny)

- Mesto by sa ocitlo v časovej kapsuly, ktorá by Atlantis kompletne odrezala od Zeme.

#12: Hamster Ball: (Škrečkova guľa)

- Túto epizódu mal písal Alan McCullough

#13: Yesterday, Today, and Tomorrow: (Včera, dnes a zajtra)

- Mckayov experiment s jumperom, ktorý ma časové zariadene skončí tak, že tím sa ocitne aj v minulosti, aj v budúcnosti. Prvý skok by bol 5 rokov do minulosti, potom by sa tím dostal 5 rokov do budúcnosti.

#14: Hexed: (Čarovanie)

- Pri návšteve primitívnej dediny je Sheppard začarovaný miestnou čarodejníčkou. A následne začne mať veľmi zlé šťastie. Epizóda by zobrazovala komickú, aj hrdinskú stránku Sheppardovej osobnosti.

#15: Entropy: (Entropia)

- Paul Mullie chcel napísať epizódu, v ktorej by mal istý efekt na Mckayov intergalaktický most veľký vplyv na dianie v meste. Išlo by o veľmi závažné následky.

#16: Revenge (Pomsta)

- Istá nepriateľská rasa sa chce pomstiť Atlantisu, pretože tím prekazil plány tejto rasy. (žeby išlo o asgardov z galaxie Pegasa?)

#17: Payback: (Splatené)

- Pozor, aby sa názov tejto epizódy nespájal s pomstou. Istá osoba chce splatiť dlh, ktorý má voči nemu Atlantis, v podobne ako v predchádzajúcej epizóde za prekazenie plánov.

#18: Turn of Events 2: (Vývoj udalostí)

- Nikdy skutočne nebola epizóda Turn of Events 1, ale pred rokom tvorcovia nezáväzne vymýšľali niečo s čoho prišli k názvu tejto epizódy. Aj túto epizódu mal písať Alan McCullough.

#19: Pre-finale: (Pred finále)

- Spomínate si na veľký príbeh o ktorom Joseph Mallozzi nedávno rozprával. Ja si síce nespomínam, ale táto epizóda mala na to nadväzovať.

#20: Finale: (Finále)

- Odmena za vyššie spomínaný veľký príbeh, epizóda mala priniesť veľa odpovedí, pár prekvapení a samozrejme koniec na ktorý by nadväzovala potenciálna 7.sezóna.

Článok bol preložený, a upravený z blogu Josepha Malloziho, prelozil Jonas.