Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Pilot k tretiemu BSG seriálu dostal zelenú!

Vytvorené: 22.10.2010 / Autor:

Fanúšikovia seriálu Caprica podobne ako fanúšikovia Stargate Universe sledujú podrobne všetky informácie o sledovanosti. Sledovanosť Caprici je horšia ako u SGU a či bude mať druhú sezónu sa má rozhodnúť do 15. novembra. A na veľké prekvapenie všetkých, o Caprice sa ešte nerozhodlo, ale nový BSG seriál je skoro na svete!

Syfy Channel včera oznámil oficiálne schválenie filmu Battlestar Galactica: Blood & Chrome, ako potenciálneho pilotu pre tretí seriál z prostredia BSG. Dej Blood & Chrome by sa mal odohrávať 20 rokov po seriály Caprica a 40 rokov pred BSG, mal by pojednávať o dobrodružstvách mladého Wiliama „Huskera“ Adamu počas prvej cylonskej vojny.

Ako sme vás dávnejšie informovali, Blood & Chrome mal byť pôvodne len internetovým seriálom. Scenár k nemu napísal Michael Taylor, dlhoročný scenárista BSG. Tento scenár sa Syfy tak zapáčil, že sa z neho rozhodli spraviť 2-hodinový film. A ak sa ten Syfy zapáči, mohol by slúžiť ako pilot pre plnohodnotný seriál.

Produkcia Blood & Chrome začne ďalší rok vo Vancouveri. Premiéru by mohol mať na jeseň v roku 2011. Napriek malej sledovanosti seriálu Caprica, Mark Stern zo Syfy sa vyjadril, že Blood & Chrome nie je náhrada za Capricu. Či je tomu naozaj tak, budeme vedieť do spomínaného 15.11.2010.

Či bude Caprica pokračovať, alebo nie, uvedenie Blood & Chrome v čase klesajúcej sledovanosti seriálov ako SGU či Caprica je prinajmenšom divné. Battlestar Galactica bol fenomenálny seriál, avšak to neznamená, že musí mať kopec spin-off seriálov, ktoré budú tiež dobré. Nenapadlo vedenie Syfy Channelu, že ľudia sú z takýchto seriálov možno unavený? Že potrebujú niečo úplne iné?

Popis seriálu od Syfy:

Battlestar Galactica: Blood & Chrome sa odohráva v 10 roku prvej cylonskej vojny. Vo vojne medzi ľuďmi a ich robotickými výtvormi sa stretávame s Wiliamom Amdamom. Ten je v svojich 20 rokoch pridelený na najnovšiu Battlestar v koloniálnej flotile - na Galacticu. Čoskoro sa ocitne v nebezpečnej tajnej misií, ktorá ak bude úspešná môže zmeniť vývoj celej vojny.