Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Posádka SGU začína s novým projektom

Vytvorené: 26.3.2011 / Autor:

Ste nešťastní odkedy ste sa dozvedeli, že Stargate Universe sa ruší? Ak áno, tak nezúfajte, pretože časť bývalého SGU tímu sa dala znovu dokopy kvôli novému projektu a spolu sa usilujú zlepšiť vám náladu.

Bohužiaľ to nie je vzkriesenie Stargate Universe, ale správy z Red Eye Chicago naznačujú, že vedúci oddelenia špeciálnych efektov pre SGU, Mark Savela a asistent producenta Ken Kabatoff sa spojili, aby vytvorili pilot pre nový seriál nazvaný Echoes. A čo je ešte lepšie, oni sami hovoria, že sa im podarilo zlákať asi 80% ľudí, ktorí sa podieľali na tvorbe SGU.

Tím, ktorého súčasťou je aj herečka Jen Spence a herec Mike Dopud, režisér Will Waring, Michael Blundell, dizajnér James Robbins a skladateľ Joel Goldsmith, sa práve v týchto dňoch zišiel vo Vancouveri, aby natočili časť epizódy, ktorá bude prezentovať asi 15 strán scenára.

Seriál nám predstaví problémy ľudí, ktorí sa snažia prežiť apokalypsu zapríčinenú mimozemským útokom.  Seriál sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti. Zaujímavé na príbehu bude, že mimozemšťania sa nesnažili priamo zničiť Zem. Tá sa len náhodne dostala do prestrelky medzi dvomi mimozemskými rasami.

Kabakoff povedal: „Veľa ľudí na Zemi je už vyhladených. Tento raz to nie je „my“ proti „ním“, tentoraz sa ľudia len snažia prežiť. Mimozemšťania bojujú medzi sebou.“

Jen Spence (Dr. Lisa Park z SGU), si zahrá ženu, ktorá vedie skupinu ľudí cez to, čo ostalo zo Spojených štátov dva roky po útoku. Mark Savela povedal: „Je to v podstate jej cesta od plachého, hanblivého dievčaťa, po ženu typu Sarah Connor.“

Hneď potom, ako sa natočia prezentačné zábery, ich Savela a Kabatoff ponúknu vysielacím staniciam. Niektorým z nich sa, dúfajme, tento „temný, akčný a odvážny“ seriál zapáči.

Ak sa to podarí, tak sa zrejme vráti veľká časť tímu SGU, ktorá pomohla s rozbehnutím Echoes. Savela povedal: „Keď sme prišli s týmto projektom, tak ľudia povedali ‚Oh. To musíme zase pracovať spolu? To je skvelé‘. A každý sa pridal.“

Takže, čo na to hovoríte? Myslíte, že všetci títo bývalí členovia zo Stargate Universe dokážu znovu vytvoriť sci-fi seriál, ktorý bude úplne nový, no ktorý aj zaujme?