Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Pozvánka na IstroCON a COMICS SALON 2013

Vytvorené: 8.9.2013 / Autor:

Opäť sme sa dočkali ďalšieho pokračovania najväčšieho slovenského festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu, larpov a spoločenských hier. Minulý rok navštívilo akciu viac ako 12 000 návštevníkov. Ani tento raz tam nebudeme chýbať..

IstroCON 2013 a Comics Salón 2013 sa uskutočnia v dňoch 13. až 15. septembra 2013 v priestoroch Istropolisu - Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začína sa v piatok od 13:00 a skončí sa v nedeľu o 17:00.

V priebehu 3 dní sa bude paralelne v siedmich sálach odohrávať rôznorodý program, ktorý sa členení podľa jednotlivých sekcií festivalu na: Filmy, Scifi, Fantasy, Horor, Fantáziu, Spoločenské kartové a stolové hry, LARPy a čajovňu. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Hlavným hosťom IstroConu je tento rok najúspešnejší slovenský fantasy spisovateľ Juraj Červenák, ktorý bude predstavovať svojich fantasy hrdinov a budúcnosť svojej literárne tvorby.

Druhým hlavným hosťom bude hard rocková skupina Revoltage hrajúca skladby vo fantasy štýle a tretím Marek Čabák, ktorý pre zmenu na klavíri odohraje herné a filmové soundtracky.

Jedným zo sprievodných programov je i každoročná literárna súťaž o najlepšiu poviedku IstroCON 2013. Vďaka jej veľkej obľube sa organizátori rozhodli vydať zbierku poviedok IstroCONu, aby tak podporili hlavne nádejných a šikovných slovenských autorov. Tešiť sa môžete aj na každodenný literárny workshop pod vedením skúsených spisovateľov a publicistov, ktorí budú poskytovať rady, ako správne písať poviedky nielen pre začínajúcich, ale aj pokročilých autorov.

V rámci Filmovej sekcie sa návštevníci môžu tešiť na 16 najnovších filmových trhákov so scifi a fantsy tematikou, akými sú napríklad Conan Barbar, Astro Boy, Expendables 2 a ďalšie.
Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi i spisovateľmi, aby ukázali ducha starých festivalov IstroCONu.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harrym Potterovi, StarGate, Star Treku, Star Wars, Battlestar Galacticii a Babylonu 5.
Tešiť sa môžete na krsty kníh Kniha Bolesti od Artis Omnis, 3 fantasy kníh od vydavateľstva Hydra a ďalších slovenských či českých scifi a fantasy autorov, akými sú napríklad Juraj Červenák alebo Františka Vrbenská.

Po úspešnej minuloročnej výstave umeleckých diel sme si pre vás pripravili jej ďalšie pokračovanie, takže sa budete môcť pokochať tými najlepšími unikátnymi obrazmi od uznávaných slovenských i českých scifi a fantasy maliarov.

Súčasťou festivalu bude predvádzanie a hranie stolových hier, akými sú Warhammer, Carcassone, Citadela, Osadníci z Katanu, Confrontation a iné.

Z kartových hier nebude chýbať turnaj MTG, Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.

Viac info na oficiálnej stránke IstroCONu.