Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Prečo SGU nie je ako Voyager, či BSG...

Vytvorené: 7.7.2009 / Autor:

Seriál SGU sa ešte ani nezačal vysielať a už ho veľa ľudí (vrátane mňa) pripomína k seriálu Voyager, či Battlestar Galactica. Na Comic Cone v San Diegu sa tvorcovia seriálu rozhodli túto teóriu vyvrátiť.

Producent Robert C. Cooper o seriály:

"Vesmír je obrovské miesto. Seriál sme umiestnili vo vesmíre, takže nie sme obmedzovaný tým, čo sme vytvorili v mliečnej dráhe, alebo v galaxií Pegasa. A keďže sa stále hýbeme, tak každý týždeň môžeme povedať nový príbeh. Nebude to vyzerať ako "Hmm, čo asi robia tento týždeň Wraithovia. Alebo čo asi tak robia goau´ldi". Nikto nevie kde sme, koho môžeme stretnúť. A to, že sme jeden týždeň stretli nejakých mimozemšťanov, tak to neznamená, že ich stretneme aj o 3 epizódy.
SGU sľubuje oveľa serióznejší seriál, ako boli tie predošlé. Dokonca aj samotné strihanie ukazuje nový prístup. Zároveň si musíme pri písaní dávať pozor, aby sme sa nevracali dozadu, štýlom písania, ukončovania deja a tak".

Producent Brad Wright dodáva:

"Seriál bude viac zameraný na postavy, a naozaj budete chcieť vedieť, ako to s nimi dopadne. Keď sme začínali robiť sg1, ani sme netušili, že budeme niekedy môcť takto pracovať. Máme super HD kamery, nový spôsob osvetlenia, nové efekty. Je nám jasné, že veľa fanúšikov budú seriál SGU „stratený vo vesmíre“ porovnávať so seriálom Star Trek Voyager. Vo Voyageri sa stratená posádka 7 sezón snaží dostať domov. Avšak príbeh o tom, ako sa niekto stratený snaží vrátiť domov je príbeh, ktorý bol už povedaný veľmi veľa krát. A vôbec to nie je len záležitosť Voyageru".

A rozdiely:
- narozdiel od Voyageru tu nebude žiadna vesmírna flotila
- seriál sa neodohráva v budúcnosti
- vo Voyageri v pohode zničili raketoplán, v ďalšom diely bol v poriadku – toto sa v SGU nestane.

A Cooper ešte pripomína, že idea strateného tímu a návratu domov bola hlavnou dejovou líniou aj prvej sezóny Stargate Atlantis. Brad Wright sľubuje, že SGU sa bude od pilotu držať svojho hlavného kurzu.

Presvedčili vás tvorcovia aby ste si pozreli pilot na začiatku októbra 2009? Dúfam, že ano :)