Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Robert C. Cooper odchádza od hviezdnej brány

Vytvorené: 19.6.2010 / Autor:

Na blogu producenta Josepha Mallozziho sa objavila správa, ktorá hovorí o odchode producenta Roberta C. Coopera od hviezdnej brány. Ide o šokujúcu správu, keďže Cooper stál pri zrode všetkých Stargate seriálov. A ďalší mesiac vraj odchádza... Podľa Coopera sa nič zlé nestalo, proste chce robiť aj niečo iné.

„Neodchádzam úplne, len budem mať viac konzultujúcu úlohu. Napriek tomu ostávam ako výkonný producent. Už sme stihli dokončiť väčšinu epizód druhej sezóny SGU a mám pocit, že nechávam seriál vo veľmi dobrých rukách“, povedal Cooper.

Cooperovým posledným príspevkom hviezdnej bráne bude účasť na Comic Cone v San Diegu (v júli). Tam bude propagovať druhú sezónu seriálu. Pre 2.sezónu napísal epizódy "Aftermath" a "Malice". U oboch epizód robil aj réžiu. Okrem toho by mal vraj napísať ešte jednu epizódu ku koncu druhej sezóny

Ako režisér sa Cooper prvý krát chytil epizódy SG-1 "Crusade". Napísal a robil réžiu finále SG-1 "Unending", takisto veľa nezabudnuteľných epizód SGA ako "Sateda", "Doppelganger", a "Vegas". Tiež robil réžiu oceňovanej epizódy SGU "Time". Avšak dlho predtým, už od prvej sezóny SG-1, Cooper pôsobil ako scenárista či editor scenárov. Spolu s Bradom Wrightom v roku 2004 vytvoril seriál Stargate Atlantis. A v roku 2009 stáli obaja pri zrode Stargate Universe.

Dôležité je povedať, že hviezdna brána by bez Coopera ako scenáristu, producenta, či režiséra vyzerala veľmi odlišne. Za 13 rokov a 16.sezón má za sebou niekoľko skvelých výtvorov.
Z SG-1 napríklad tieto epizódy :The Torment of Tantalus, The Fifth Race, Nemesis, Meridian, Full Circle, Heroes, Threads.

Čo z toho vlastne vyplýva:
- Cooper potvrdil Mallozziho správu o odchode od Stargate, zároveň povedal, že ostáva oficiálne ako výkonný producent, ale bude už len konzultovať.
- Pravdepodobne pre 2.sezónu SGU sa tým pádom nič nezmení, keďže polovica už je natočená, na zvyšku sa pracuje.
- Ovplyvniť to môže prípadnú 3.sezónu SGU, ku ktorej by už nepísal žiadne epizódy, len by konzultoval Mallozziho výtvory (a samozrejme výtvory ďalších scenáristov)
- Takisto to môže ovplyvniť 3. SG-1 dvd film a 1.SGA film, na ktorých by už pravdepodobne nepracoval. Či tieto filmy budú je však veľmi otázne.