Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Spomienky z SG-1

Vytvorené: 1.1.2011 / Autor:

V tejto novinke sa budeme vracať takmer ku každej časti stargate. U každej sa zameráme na nejakú pikošku , vtipnú scénu a podobne.

Na začiatok začneme časťou kde náš seriál začína. SG-1 prvý krát v plnom nasadení? Aj tak by sme mohli charakterizovať prvé kroky nášho týmu ktorý sa vydáva za novým poznaním na nové svety.

Časť "Children of the Gots" (Deti bohov) bola veľmi kľúčovou nakoľko otvárala brány seriálu. Okrem toho nastupovala po výbornom prvom filme stargate v réžií Roland Emmerich a s hviezdnym hereckým obsadením ako napríklad Kurt Russell (Jack O'Neill), James Spader (Daniel Jackson) a ďaľší.

Samozrejme ako iste vieme seriál musel touto časťou nadviazať na koniec filmu. Aj preto sa znova ocitneme v situácií keď vláda prichádza za Jackom O´Neillom (ktorého strárňuje už obľúbený Richard Dean Anderson) a znova ho chce zaradiť do programu. Okrem neho ale stretávame veľa nových hercov ktorý sa stanú neodmysliteľnou súčasťou celého Stargate SG-1. 

Napríklad skvelá Samantha Carterová (Amanda Tapping) alebo Dr. Daniel Jakson (Michael Shanks), Teal'c (Christopher Judge), Generál George Hammond (Don S. Davis).
 (Jeden z úvodných trailerov Stargate SG-1)
 

Hneď prvá časť bola veľmi zaujímavá. Po tom ako sa prvá skupina vrátila sa na projekt zabudlo a ostal ležať prachom. Situácia sa zmení aktiváciou hviezdnej brány a unesením vojenskej príslušníčky neznámym nepriateľom podobný goa'uldovi Ra.

Samozrejme nikto nechápe o čo ide. Rozhodnú sa teda projekt obnoviť a zistiť čo sa stalo. Okrem iného je tu istá špekulácia že Ra žije. Po odpoveď sa pokúsia u doktora Jaksona. Ten na vlastnú žiadosť ostal na planéte Abydos. Jack sa rozhodne zistiť tento fakt poslaním papierových vreckoviek ktoré sa mu vrátia s odpoveďou.

(naša SG-1 ako ju poznáme)


Po tom všetko naberá na obrátkach tým sa dostáva po dlhom čase na planétu Abydose. Jack sa dozvedá od Daniela nové informácie ako aj fakt že Ra nebol jediným. Samozrejme okrem všetkého čo Daniel za svojho pobytu na planéte zistil poukázal aj na možnú hrozbu ktorá je reálna.

 

Na planéte sa ale objavuje nečakane rovnaký návštevník ako na Zemi. Žiaľ unáša Danielovu lásku Sha´ri. V tom je jasné že misia informačná sa mení na záchrannú a dej naberá na obrátkach. Tento moment by sa dal aj nazvať motívom prečo sa Daniel rozhodol vrátiť do SG-1.


Na planéte náš tým prvý krát stojí tvárou tvár nepriateľovi menom Apophis.
Ten si na planétach hľadal novú hostiteľku pre svoju kráľovnú Amonet. Žiaľ vybral si práve Sha´ri.

Tento fakt Daniela prikoval k SG-1 už na stálo. Nikdy sa nevzdal nádeje že svoju ženu nájde a zachráni.

Náš tým v situácií keď boli zajatý v Apophisovom sídle nemal moc veľkú nádej na prežitie. Rovnako tak sa šanca znížila keď Apophis prikázal svojím strážam všetkých popraviť.

Tu náš tým stretne svojho nového spojenca a priateľa. Rovnako tak aj nového kolegu do týmu Jaffu Teal'Ca.

Vďaka jeho pomoci sa dostáva celý tým preč s paláca a pokúsia sa uniknúť a aj keď veľmi ťažko dostávajú sa bránou preč späť na zem. Žiaľ netušia o tom že Kawalsky (dlhoročný priateľ Jacka / vojenský príslušník ) bude nakazený goa'uldom.

Časť "Children of the Gods" sa dožila aj novej vylepšenej verzie. Rovnako tak boli odstránené niektoré prvky ako nahá scéna Sha´ri a vylepšené prvky grafiky a podobne.

Dnes môžeme s čistým svedomím povedať že išlo o veľmi peknú vstupenku seriálu ktorý bavil (bude baviť) ľudí a fanúšikov sci-fi po celom svete.
 

 Celuar