Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Spomienky z SG-1 (The Enemy Within)

Vytvorené: 15.1.2011 / Autor:

Znova tu máme Nedeľu. Nedávno sme spustili projekt Spomienky z SG1, ktorý bude slúžiť ako návrat do minulosti nášho seriálu. Pokúsim sa vždy zohľadniť to o čom časť bola, ako aj to čím mohla zaujať. Všetko o časti Stargate SG-1 The Enemy Within (Nepriateľ vo vnútri) nájdete v novinke.
 

Stargate SG-1 The Enemy WithinStargate SG-1 Enemy Within bola 2 časťou 1.série seriálu. V prvej časti sme boli svedkami toho, ako sa náš tým SG-1 postavil novému nepriateľovi a našiel nového priateľa. V druhej časti sa zameriame na osud majora Kawalského, ktorý bol infikovaný larvou Goa'ulda.

SG-1 je na veliteľstve SGC a čelí opakovanej aktivácií brány, pravdepodobne nepriateľská aktivita Goa'uldov. V rovnakom okamžiku generál Hammond plánuje vyslať tým na novú misiu, čo je ale nemožné pre už spomínané útoky.


(Generál má plné ruky práce, neustále mu niekto klope na dvere)
 

Major Kawalsky sa už dlhší čas necíti dobre, sťažuje sa na bolesť hlavy a rozhodne sa opustiť priestor brány. 

Samozrejme, tieto problémy Kawalsky nemal z dôvodu horúčky, ktorú chytil na planéte. Rovnako to zistil aj doktor na ošetrovni.

Ten pri skenovaní zistil nepekný fakt, ktorý sa žiaľ rozhodol riešiť práve s Kawalskym. Ten dlho nečakal a rozhodol sa vziať veci do vlastných rúk.

(Klasické žiarivé oči, vystriedala agresivita a túžba po moci)
 

        

Žiaľ, útek ktorý si neplánovane skúsil mu nevyšiel. Stihol síce priateľsky objať aj našu obľúbenú Carterovú, ale to bolo asi tak všetko. Nakoniec skončil na izolačke a na jeho osud sa netrpezlivo čakalo.

Ako to tradične býva vojenská organizácia mala veľký záujem o druhé ja nášho priateľa Kawalského. Generál Hammond sa ale zachoval ako správny chlap a rozhodol sa poskytnúť, pokiaľ to pôjde Kawalskému pomoc.

 

     

(Kawalsky, zjavne už mysľou mimo Zem)
 

Samozrejme sa prejavila aj chuť privítať nových členov tímu. Rovnako sa ukázala v plnej kráse vojenská časť programu. Našťastie ochota a úprimnosť Teal'ca, v spojení s humorom a správne načasovanou aroganciou plukovníka O'Neilla urobili svoje čaro a vec nechali zatiaľ bokom.

Na rad prichádza operácia. Pri nej sa samozrejme celému osadenstvu SGC zvyšuje adrenalín, nakoľko nevedia s čím majú dočinenia. Doktor rovnako nevyzerá 2x istý v každom zákroku, čo sa prejaví aj na priebehu operácie.

Nakoniec je ale všetko v poriadku a operácia sa podarila. Náš Kawalsky je zachránený. 


 

(Doktor sa netvári 2x nadšene pri pohľade na svoj úlovok)
 

Žiaľ, operácia sa nepodarila a Kawalsky je už úplne pod nadvládou Goa'ulda. Tento fakt zistí, Teal´c pri svojej návšteve. Tam mu Goa'uld spraví aj ponuku na novú prácu, ale Teal´c profesionálne odmietne.

Okrem toho sa rozhodne Goa'uldovi, ktorý okrem iného aktivuje bránu spoločne s auto deštrukciou skrížiť cestu.
 

(video ukážka časti - náhodná)Výsledkom je finálny boj, pri ktorom Kawalsky zomiera v miestnosti s bránou.


Teal´c je po svojom čine prijatý do týmu a stáva sa oficiálne členom SG-1 ...