Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Spomíname: Mallozzi o svojich začiatkoch pri SG-1

Vytvorené: 23.4.2011 / Autor:

Na začiatku roka 2011 sme predstavili spomienkovú sekciu, v ktorej sa raz za čas vrátime k najstarším epizódam Stargate SG-1. Keďže tento nápad zožal úspech,  v podobných nápadoch mienime pokračovať. 

Dnes sme sa rozhodli Vám priniesť spomienky producenta Josepha Mallozziho, na jeho začiatky pri hviezdnej bráne. Ešte pred tým, ako začnete čítať, odporúčam pustiť si toto video, kde producenti Mallozzi, Mullie a režisér Peter DeLuise naspievali zvučku pre SG-1.

A aké boli teda Mallozziho začiatky pri hviezdnej bráne?

Joseph Mallozzi sa spoločne so svojím novým scenáristickým partnerom Paulom Mulliem dostali k tínagerskému sitcomu Student Bodies. Pre seriál napísali 65 epizód a mysleli si, že im nemôže byť lepšie. Až kým neprišla ponuka z hviezdnej brány.

Emancipation

„Aby som bol úprimný, o seriály som toho veľa nevedel. Videl som jednu z prvých epizód, nazvanú „Emancipation“. A tá mi prišla naozaj strašná. Zaujímavé, že Paul videl tú istú epizódu. Takže keď mi volal agent, že hviezdna brána hľadá ľudí pre prácu na štvrtej sezóne, veľmi zaujímavé mi to neprišlo. Ale keďže môj názor bol založený len na jednej epizóde, spravil som ešte malý výskum. A tak sme si s Paulom pozreli pár epizód, prečítali scenáre a nakoniec sme prišli na to, že ide o skvelý seriál". 

Tak sme spolu napísali a poslali do produkcie niekoľko nápadov. Tie sa im zapáčili a po niekoľkých nápadoch sme dostali kontrakt, aby sme napísali náčrt. A ten keď bude dobrý, budeme pokračovať a napíšeme scenár, a zoberú nás do tímu pracujúceho na štvrtej sezóne.

Scorched Earth

Bradovi Wrightovi a Robertovi Cooperovi sme napísali 3 z piatich náčrtov. Jeden, ktorý vybrali ako najlepší sa stal nakoniec základom pre príbeh epizódy „Scorched Earth“. Scenár si Robert a Brad prečítali na golfovom výlete na Havaji a zhodnotili, že je dobrý. A následne sme dostali ponuku stať sa členom tímu.

Obaja sme sa presťahovali do Vancouveru, aby sme začali pracovať na 4.sezóne SG-1. Ako sme sa udomácnili v našim pracovniach, Brad a Robert nám vysvetlili, že seriál bude mať pravdepodobne 5. sezón, takže ak by všetko išlo dobre, mali by sme garantované 2 roky práce. Dva roky dobrej zárobkovej činnosti na najväčšej produkcií v Kanade. Myslel som si, že už to nemôže byť lepšie. Ako moc som sa mýlil.

V prvých týždňoch sme postretávali rôznych členov štábu, hercov, ľudí, ktorých som denne stretával počas celej dlhej produkcie hviezdnej brány. Zoznámenie s dvomi osobami som si špeciálne zapamätal. Prvým bol Peter DeLuise, ktorý sa s nami rozprával o príbehoch do ďalšej sezóny. Bol priateľský, zábavný a veľmi rýchlo som si ho obľúbil. 

Peter Deluise

Tou druhou osobou bol Richard Dean Anderson. Síce som ho krátko stretol hneď po príchode, ale možnosť spoznať ho som dostal až keď som sa usadil v svojej pracovni. Pamätám sa, že som pracoval na scenári, pri dverách som mal mopslíka Jelly, keď prišiel Rick a predstavil sa. Začali sme sa rozprávať, keď ma na chvíľu vyrušilo niečo na mojom počítači. Keď som sa otočil, Rick bol preč. A to bolo väčšie moje prekvapenie, keď som zistil, že nie je preč – ale, že leží na chrbte na podlahe mojej pracovne a hrá sa so psom. Odvtedy som si ho tak obľúbil, že bezohľadu na to ako roky plynuli, vždy som mal iba veľký rešpekt pre tohto človeka s veľkým srdcom. Často vravím „ľudia, ktorí majú radi psov sú väčšinou dobrý a milý, ľudia ktorí ich nemajú radi sú kreténi, alebo sérioví vrahovia. A Rick je ten prvý prípad.

RDA

Pokračovanie nabudúce...