Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Stále otázniky MGM ...

Vytvorené: 6.2.2011 / Autor:

MGM (Metro-Goldwyn-Mayer Studios) si toho prežilo od svojho vzniku skutočne veľa. Rovnako má toho za sebou aj tento rok. Bankrot spojený s problémami, problém financovania rozbehnutých projektov, predávanie autorských práv na známe trháky a podobne. Toto všetko boli v MGM aktuálne témy. Okrem nich ale stále vystávajú otázky ktoré sa okolo štúdia točia ...


To že MGM vlastní práva na veľa skvelých titulov vieme všetci.
Informovali sme Vás o tom v novinkách. Rovnako vieme aj o situácií v akej je MGM dnes.

Tá je omnoho lepšia vďaka peknému balíku peňazí ktoré MGM získalo ako záchrannú rukavicu. Otázka, ako ich použije?Keď informácia o záchrane a finančnej pomoci MGM uzrela svetlo sveta, rovnako aj obnos ktoré MGM pribudne na účet. Fanúšikovia to brali okamžite ako šancu na zhotovenie toľko spomínaného pokračovania tretieho SG-1 filmu a SGA filmu.

Zvyšok dúfal v pomoc MGM na dráhe súčasnej produkcie. Teda podporenia seriálu priamo v jadre. Áno, bavíme sa o Stargate Universe.
Veď je to logické, MGM ako vlastník by mal pomôcť Stargate.

Pravda je žiaľ taká že od tej doby opäť MGM mlčí. Rovnako nepovedia nič ani tvorcovia SG seriálu. Výnimkou môže byť akurát Joseph Mallozzi ktorý stále ako jeden z mála, komunikuje s komunitou SG.Prečo MGM ale filmy neplánuje? Všetko je na ne pripravené. Počuli sme o slabom trhu DVD. Nie je to len výhovorka? Fanúšikovia to vidia ako jasnú výhovorku zo strany MGM. Naťahovanie celej veci do doby, kým herci zostarnú a čaro celého pokračovanie zmizne.

Zvláštne je aj to, že filmy ako STARGATE The Ark of Truth , STARGATE Continuum dokázali získať veľmi slušný zisk. Rovnako vyšli neskôr v novších podobách na Blu-ray médiách.


Toto všetko nedáva minimálne fanúšikom seriálu a projektu spať. Možno je na problém vedenia MGM. Možno do problematiky nevidíme dosť hlboko.

Faktom ale je že dlhotrvajúca naťahovačka spôsobí, že filmy možno nikdy neuvidíme a nedočkáme sa ani pokračovania seriálu ako takého.

Dnes je jasné že časť peňazí použije MGM na vyplatenie dlhov, reorganizáciu a podobne. Či sa dočkáme investovania je opäť len otáznikom do rady ostatných.