Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Stargate Rewatch

Vytvorené: 3.6.2012 / Autor:

Fanúšikovská komunita hviezdnej brány opäť pozerá všetky Stargate seriály! Chcete sa pridať?

Stargate Rewatch – čo to vlastne je? Ide o aktivitu serveru gateworld, zameranú na oslavu a pripomenutie si 14 rokov s hviezdnou bránou, s pozretím všetkého od začiatku do konca! Fanúšikovská komunita hviezdnej brány opäť pozerá všetky Stargate seriály! Chcete sa pridať?


Ide o pozeranie a diskutovanie o seriály, prípadnom hodnotení epizód a toho najlepšieho.

Aký to má celé zmysel: Hviezdna brána skončila a momentálne sa nevysielajú ani neplánujú žiadne nové epizódy. Občas sa rozpráva o tom, že brána sa raz vráti – tak ako rôzne ďalšie seriály, ktoré boli zrušené. Možno v nejakej inej ako seriálovej forme. Základom úspechu je, aby stále žila Fanúšikovská základňa. Samozrejme, najpodstatnejšia je tá americká, kanadská, odkiaľ hviezdna brána pochádza. Ale aj tá naša určite nie je zanedbateľná a samozrejme, táto aktivita je takým malým (možno aj veľkým) spestrením času po ukončení seriálu.

Ten náš Rewatch bude možno trochu iný ako ten gateworldovský, ale podstata ostane. Chceme šíriť nejaké to info, pozerať seriál, diskutovať. Zároveň to minimálne zo začiatku spojíme s vysielaním hviezdnej brány na českej Prima Cool, kde pôjde SG-1 od prvej epizódy. Televízia od zajtra (utorka) vysiela SG-1 každý pracovný deň o 17.05, epizódy reprízuje druhý deň o 8.30.

Ako sa zúčastniť?
 

Dôležité je rozmýšľať nad aktivitou Stargate Rewatch, ako nad celosvetovou udalosťou. Kľúčom k úspechu je Vaša účasť... ktorá však nie je len o pozeraní osamote doma, ale o rozprávaní sa o seriály s ďalšími fanúšikmi, prípadne o postopovaní o vašom pozeraní on-line. Tu je niekoľko typov:
  - facebook a twitter. Použite hastag #SGRewatch a napíšte občas čo pozeráte.
  - máte blog? Napíšte občas o vašich obľúbených epizódach, zhodnoťte sériu, napíšte svoje dojmy a podeľte sa o ne s ďalšími fanúšikmi.
  - Diskusné fóra. Či už na našej stránke, alebo napríklad na väčších fórach ako je český lapiduch, alebo ak ste jazykovo zdatný, môžete aj na anglickom gateworlde.
  - máte vlastnú web stránku zameranú na sci-fi, alebo priamo hviezdnu bránu? Napíšte o tejto aktivite. Je veľa väčších či menších českých a slovenských sci-fi stránok, nebojte sa pridať a šíriť info. Prípadne napíšte priamo nám a môžeme sa na tejto aktivite podieľať spoločne.

Začíname!
- samozrejme, ako sme spomínali začíname prvou sériou Stargate SG-1. Na úvod Vám pripomenieme celkom podarený Celuarov spomienkový článok k úplne prvej epizóde SG-1 Children Of The Gods. Ten, alebo aj naša recenzia môžu byť zatiaľ ukážkou, čo by sme chceli občas priniesť, doplnené o postrehy, ankety a vyjadrenia tvorcov. Samozrejme, nebudeme písať a otravovať o každej epizóde, ale len o tých najpodstatnejších, najlepších. A samozrejme, aj vy môžete ovplyvniť čomu sa budeme vednovať.


Takže pre začiatok, nezabudnite na bránu na Prime... a pozerajte. Všetci vieme, ako si zohnať epizódy či v originály, alebo s dabingom, takže Prima nie je jediné miesto, na ktoré sme odkázaný. A môžeme začať.

Prajeme pekné chvíle pri pozeraní!