Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Tretí SG-1 film by odhalil svetu hviezdnu bránu

Vytvorené: 15.5.2011 / Autor:

Ako sme Vám sľúbili, postupne budeme prinášať preložené odpovede od Josepha Mallozziho, týkajúce sa nielen ukončenia Stargate Universe, ale aj deja poslednej epizódy Gauntlet. Tiež budú aj o Stargate filmoch, ktorých sa nedočkáme. Dnes prinášame článok, o čom by bol tretí SG-1 film. V tomto filme by bol super-tajný program hviezdnej brány konečne odhalený svetu.


„Táto téma (odhalenie brány s veľa súvislosťami) mala formovať dej plánovaného tretieho Stargate SG-1 filmu, Stargate: Revolution“, povedal Joseph Mallozzi. Film mal byť zameraný na postavu Jacka O´Neilla.

Scenár k filmu napísali Brad Wright a Carl Binder. Zo všetkých projektov hviezdnej brány, ktoré boli napísané za posledné roky – práve tento bol najbližšie k realizácií. Ešte na jar 2009 si bol Brad Wright istý, že na jeseň sa začne natáčanie. „Mal som ideu príbehu, ktorý skvele zahŕňal O´Neilla“, rozprával Brad Wright. „Bol to príbeh, v ktorom sa vrátil O´Neill vo veľkom“.

Aj RDA vtedy potvrdil na svojej stránke, že štúdio MGM plánuje tento film. Ale ako padal dvd trh a MGM riešilo svoje problémy, produkcia filmu bola zdržaná na neurčito. Brad Wright raz spomenul, že odhalenie hviezdnej brány verejnosti by bolo veľkou udalosťou, doslova „revolúciou“, dostatočne veľkou na to, aby na nej bol postavený dej filmu. Tiež to bola idea, ktorú si tvorcovia mohli vyskúšať už v seriály v epizóde „2010“. Tam v alternatívnej časovej línií bola hviezdna brána „vesmírnym terminálom“ dostupným pre verejnú dopravu, na iné spojenecké svety.

Ďalší týždeň by mal Mallozzi poskytnúť fanúšikom nejaké informácie o deji Stargate Extinction. Prezrádzanie kľúčových informácií o týchto filmoch potvrdzuje už aj tak známe, že tieto príbehy zrealizované neuvidíme.

Scenáre k obom filmu vlastní štúdio MGM. A v tomto momente nie je žiadny náznak, ani nič čo by indikovalo, že ich raz uvidíme aspoň v podobe románu či komiksu.

Posledný pokus bol spojiť všetky tri seriály v jednom filme

Keď bolo jasné, že seriál Stargate Universe nebude pokračovať, Brad Wright sa snažil všetkými možnými spôsobmi zariadiť pokračovanie, ktoré by príbeh SGU ukončilo. Keďže tiež bolo jasné, že je malá šanca spraviť aj SG-1 a SGA film, posledný plán bol spraviť film, ktorý by sa zaoberal celou hviezdnou bránou.

„Chcel som spojiť elementy z SG-1 a Atlantis a spraviť z toho veľký film. Nešlo by len o „Universe“ film“, povedal Brad Wright pre TVSquad. „Práve vďaka kombinácií elementov z troch seriáloch by sa podarilo natlačiť plánovaný dlhší príbeh do jedného filmu“.