Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Tv Fanda, posledná Eureka a dačo z Comic Conu

Vytvorené: 15.7.2012 / Autor:

Dnes je tých noviniek celkom dosť, tak skúsime zhrnúť to najdpostatnejšie. Po Prime Cool dnes pribudla druhá česká televízia vysielajúca hviezdnu bránu. Konkrétne ide o TV Fanda (z nova group), ktorá od dnes (16.30) vysiela Stargate Atlantis.  Od utorka pôjde SGA na Fande o 17.25 a vyzerá, že aj neskôr budu nejaké zmeny. 

Ďalšie novinky sa týkajú poslednej epizódy seriálu Eureka, najväčšieho geekovstva na svete s menom Comic-Con a tretej série seriálu Falling Skies.

Finále Eureky je tu!

5 rokov nás Eureka zabávala, prekvapovala a často aj strhávala svojim dejom, rozhovormi, atmosférou a zo všetkých možných „iných“ scifi mala práve Eureka podľa mňa vždy najbližšie hviezdnej bráne. Týchto 5 rokov patrila Eureka medzi tie nasledovanejšie seriály na americkom Syfy. Odkedy skončila hviezdna brána, práve Eureka (a Warehouse 13) držala Syfy Channel ako tak nad vodou. Ale všetko sa raz musí skončiť a rovnako je to aj s Eurekou. Dnes večer odvysiela Syfy finále piatej série, epizódu 5x13 Just Another Day. Aj keď v piatej sérií Eureka prešla opäť nejakými zmenami, svoju kvalitu si určite udralo a rozhodne ju odporúčame dopozerať dokonca.
Viac info

Falling Skies bude mať tretiu sériu

Úspešný sci-fi seriál Falling Skies sa dočká svojej tretej série, ktorú televízia TNT odvysiela v lete 2013. Seriál rozpráva o ľudskom odboji proti mimozemskej invázií na Zem. Momentálne beží vo vysielaní jeho druhá séria, ktorej premiéru sledovalo skoro 4,5 milióna divákov. V seriály majú svoje zastúpenie aj herci z hviezdnej brány Colin Cunningham (major Davis z SG-1) a Ryan Robbins (Ladom Radim z SGA). Na seriály pracuje aj Remi Aubuchon, ktorý pôsobil ako scenárista a producent pri Stargate Universe.
Firefly reunion po 10 rokoch

Firefly je seriálom, ktorý má stále nepochybne svoje stále miesto medzi kultovými sci-fi seriálmi, aj 10 rokov po jeho odvysielaní. Tento netradičné seriál získal svoje miesto v srdciach veľa fanúšikov a tých rozhodne poteší nasledujúca fotka – fotka zo stretnutia celej posádky Firefly po 10 rokoch, aj s tvorcom seriálu Joshom Whedonom (momentálne slávnym vďaka hitu Avengers).  Pre pozretie fotky zo stretnutia vo veľkom rozlíšení kliknite na malú fotku na pravo.

A ak by Vás zaujímala časť záznamu s Firefly panelu na Comic Cone, určite sa pozrite sem a sem.

Šialenstvo menom Comic-Con

Na Comic-Cone sa toho odohralo veľa zaujímavého pre fanúšikovskú komunitu. Nedá sa to všetko rozpisovať, ale určite veľa ľudí bude zaujímať, že Peter Jackson na Comic Cone premietal 12 minút dlho očakávaného  filmu Hobbit, ktorého prvá časť sa dostane do kín v decembri. Viac

Veľa sci-fi a fantasy fanúšikov sa naopak nevie dočkať tretej série úspešného seriálu Game of Thrones. Autori seriálu na Comic Cone oznámilo dátum premiéry 3. série, ktorým je 31.3.2013. A zaujíma Vás samotný Game of Thrones panel? Potom video nižšie je práve pre Vás.

A veľa scifi fanúšikov určite ocení nejaké informácie o seriály Doctor Who, ktoré nájdete tu. A ak Vás samotný Comic Con naozaj zaujíma, stačí trochu hľadať a dostanete sa k veľa videám podobným tomu nižšie. Prípadne do komentárov napíšte čo by Vás z Comic Conu zaujímalo a k čomu sa neviete dostať.