Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Úvaha od Josepha Mallozziho

Vytvorené: 7.11.2010 / Autor:

Stargate Universe beží na Syfy Channely už druhý rok, no napriek tomu sa s existenciou tohto seriálu veľa fanúšikov hviezdnej brány nezmierilo. Sú fanúšikovia, ktorí seriál sledujú a majú ho radi. Tiež sú fanúšikovia, ktorí seriál sledujú, každú jednu epizódu – ale píšu aký je zlý, kritizujú čo sa dá. A sú fanúšikovia, ktorí SGU vôbec nesledujú, ale napriek tomu na tento seriál nadávajú, pravdepodobne mysliac si, že kvôli SGU skončil seriál Stargate Atlantis. Dôvody prečo skončil SGA si môžeme rozviesť nabudúce, dnes sa viac budem venovať úvahám a odpovediam, ktoré pre fanúšikov napísal na svojom blogu Joseph Mallozzi.

Nemajú seriál radi, kritizujú, ale stále pozerajú.
Takýchto fanúšikov je naozaj veľké množstvo, nielen v Amerike, nájdete ich na slovenských, či českých fórach. Nezvyčajné? Zvláštne? Pokiaľ sa nám nejaký seriál nepáči, prestaneme ho sledovať a ideme ďalej. A napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sledujú každú minútu seriálu, rozoberajú a kritizujú každú minútu... to priviedlo Josepha Mallozziho k úvahe, s ktorou súhlasím aj ja. Títo ľudia vlastne seriál majú radi! Jasné, že to znie divne, ale čím viac nad tým rozmýšľam, tým to dáva viac zmysel. Nech navonok títo ľudia akokoľvek kritizujú, či to priznajú alebo nie – podvedome majú seriál radi. Takže aj kvôli nim dúfam, že bude tretia sezóna.

Čo ak nastane najhoršie, a SGU skončí druhou sezónou?
Joseph Mallozzi má na to prekvapujúci odpoveď – „nebudem sa sťažovať. Za 11 rokov pri hviezdnej bráne som pracoval s naozaj skvelými ľuďmi, môžem povedať, že moji psy hladovať nebudú. Posunul by som sa ďalej, k nejakým projektom, ktoré som nateraz odložil. Ale napriek tomu, ukončenie by bolo zlé z veľa dôvodov:

- ako som už povedal dávnejšie, hlavný príbeh seriálu máme vymyslený, a bola by škoda odoprieť fanúšikom koniec, ktorý máme pripravený pre posádku Destiny. Je významný, šokujúci, spája dokopy všetko, čo sa doteraz stalo, zapája obrovským štýlom elementy zo všetkých Stargate seriálov.
- po druhé, vývoj z posledného týždňa dáva opäť väčšiu šancu, že nové projekty pre SG-1 a SGA skutočne dostanú zelenú. Ak by SGU skončilo tesne pred ich schválením, filmom to rozhodne nepomôže.
- a po tretie, ako pokračuje druhá sezóna, je stále lepšia, a lepšia“.

Na záver Joseph Mallozzi dodáva „hviezdna brána potrebuje vašu podporu! Ak skončí Universe, ďalší seriál už asi neuvidíme“.