Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Alainou Huffman

Premiéru druhej sezóny SGU máme za sebou. V čase krátko po premiére Vám prinášame rozhovor s herečkou Alainou Huffman, ktorá patrí k časti posádke SGU, s ktorou sme vám zatiaľ žiadny rozhovor nepriniesli. Alaina v rozhovore rozpráva o tom ako sa dostala k SGU, o svojej postave či najobľúbenejších momentoch z prvej sezóny. A tiež sa dozvieme niečo aj z tej druhej. 

Gateworld: Je dobré Vás konečne stretnúť!
Alaina Huffman: Aj Vás!

Gateworld: Keďže sa rozprávame prvý krát, porozprávajte nám o tom ako ste sa dostali do tejto brandže. Viem, že ste pred tým robili trochu v modelingu.
Alaina Huffman: aÁno, začala som ako modelka. To bola zaujímavá kariéra. Dostala ma okolo sveta. Veľa času som strávila v Ázií, v Japonsku a v Nemecku. Mala som veľmi úspešnú kariéru. A bola som skutočne šťastná, že som takto mohla pracovať.

Potom som prešla k herectvu, začala som hrať v menších filmoch. Žila som v Texase. Austin bol ako ideálne miesto pre prácu na takýchto filmoch – to bolo okolo roku 2000. A potom ma zavialo do LA. A odvtedy pracujem v televízií.

GW: Pred tým ako ste sa dostali k SGU, ľudia si vás môžu pamätať zo seriálov Painkiller Jane a Smallville. Máte rada žáner sci-fi a fantasy?
AH: Dovtedy som ho vôbec nepoznala. Vedela som približne, ktoré sci-fi je o čom...

GW: Aj napriek tomu, že Vancouver je veľkým mestom filmového a televízneho priemyslu?
AH: Áno. Lenže ja som nikdy nežila v Kanade. Hrala som v Painkiller Jane, Smallville, Tru Calling... vždy išlo o seriály, ktoré ma ťahali preč z LA. Neviem či je to proste náhoda.

Ale teraz som s týmto žánrom viac zžitá. Mám ho rada! Hlavne komiksy. Hlavne vďaka mojej úlohe „Black Canary“. Robila som si malý výskum, prečo sa tieto veci ľuďom páčia. A musím povedať, že to bola celkom sranda.

GW: Povedzte nám ako prebiehal kasting na TJ v SGU.
AH: Ak som dobre pochopila, Brad Wright a Robert Cooper ma poznali už z účinkovania v Painkiller Jane. Spýtali sa ma, či neprídem na kasting, tak som prišla. To bolo v októbri 2008. Na prvom konkurze som sa im páčila. Vďaka tomu som mala prísť na test v decembri. To bol vlastne druhý kasting. A tam po mne chceli, aby som zahrala postavu „Chloe“, o ktorej som pred tým nič nepočula.

GW: Keď sme sa v apríli bavili s Elyse Levesque, povedala, že jedna z vecí ktoré po nej počas kastingu chceli bolo, aby plakala.
AH: Áno, tá scéna bola celá o tom! Myslím, že išlo o scénu z epizódy Earth, s Chloe a Eliom v aute. Neskôr tuším túto scénu trochu prepísali na verziu, ktorú diváci naozaj videli. Išlo o dosť emocionálnu scénu, na ktorej nás testovali.

Pamätám sa, že tam bol aj Brain J. Smith, David Blue aj Elyse Levesque. Postupne sme prichádzali dnu a keď som sa dostala na rad – vôbec som nemala pocit, že som pripravená. Práve preto, že som tam čakala niekoľko hodín. Každopádne, asi som vola lepšia voľba na Tamaru. Spýtali sa ma, či by som chcela tú úlohu a ja som brala!

GW: Keď sa ohliadnete spať za prvou sezónou, vyzdvihli by ste nejaké momenty? Či už pre vašu postavu, alebo pre vás ako herečku.
AH: Z hľadiska seriálu, som veľmi hrdá ako sa vyvinuli naše postavy. Viem, že boli isté negatívne reakcie, že seriál nie je až tak založený na postavách. Lenže rozprávali sme bohatý príbeh, s rôznymi súvislosťami.

GW: Niekoľko posledných minút epizódy „Incursion, part 2“ nechalo niekoľko otvorených niekoľko brutálnych dejových zápletiek. Aj pre TJ. Aké boli vaše pocity keď ste čítali scenár?
AH: Nuž, vedela som, že to skončí cliffhangerom! Bolo to predsa finále sezóny! Muselo vás udržať v napätí. Myslím, že scenár bol výborný. Je plný akcie, s veľa dôležitými následkami.. alebo môžu tu byť isté následky...

GW: To be continuted...
AH: Presne tak. Odpovie nám epizóda „Aftermath“ a niekoľko ďalších. Podľa mňa išlo o skvelé finále. Veď jeho réžiu robil Andy Mikita. A ten pozná Stargate ako svoju dlaň. Vie ako spraviť vzrušujúce momenty a elementy, ktoré fanúšikovia milujú a scenáristi boli tiež dosť prešibaní.

GW: Aj keď som sa rozprával s Davidom Blue, veľmi sa mu páčilo ako to bolo natočené, špeciálne chválil prácu Andyho Mikitu.
AH: Andyho máme radi, je to skvelý človek. Už som to povedala veľa krát, ale máme veľké šťastie na náš tím. Veľmi špeciálne je to, že naši kreatívni tvorcovia sú vlastne o miestnosť vedľa. Idem si po desiatu, po pitie, alebo poslať fax a oni sedia kúsok od nás, dá sa s nimi porozprávať. To je v biznise dosť zriedkavé. A je to veľmi fajn.

GW: A to ešte keď sa zamyslíte nad tým, že títo ľudia to robia už 13 rokov, myslím, že môžete mať veľkú vieru v to čo robia.
AH: Absolútne.

GW: Momentálne ste v približne v polovici produkcie druhej sezóny. Kľudne sa vyjadrujte hmlisto ak musíte, ale aké témy môžeme očakávať na jeseň? Veľkou témou prvej sezóny bolo „sú to nesprávni ľudia na nesprávnom mieste“. Bude to pokračovať? Alebo niektoré postavy proste príjmu realitu v ktorej sa nachádzajú?
AH: Hmlisto ako môžem... Trochu sa to zmení. Samozrejme, stále sa snažíme dostať domov. Ak by sme sa nesnažili, bol by to koniec seriálu. Stretávame veľa mimozemšťanov. Vidíme veľa nových lodí. Máme niekoľko nových natáčacích pľacov, veľa hosťujúcich postáv. Myslím, že fanúšikom sa druhá sezóna bude páčiť.


GW: Mali by ste nejaký odkaz pre fanúšikov?
AH: Jasne, mám veľmi rada chodenie na cony. Je to skvelá príležitosť stretnúť fanúšikov a počúvať ich. Tiež som rada za môj twitter, na ktorom ma môžete sledovať: @AlainaHuffman. Mám svoj malý YouTube kanál, ktorý sa zjavne tiež fanúšikom celkom páči. Takže, určite podľa na cony! Väčšina našej zostavy sa o ne zaujíma, takže určite príďte!

Rozhovor bol preložený a upravený z gateworld.net
Preložil: Jonas
Korektura: Kahy