Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Andee Frizzel (Wraithská kráľovná)

Herečka Andee Frizzell hrala v Stargate Atlantis zatiaľ všetkých Wriathov okrem Ellie. V tomto rozhovore, ktorý poskytla pre Stargate SG-1 / Atlantis Magazine rozpráva o svojich úlohách.

Otázka: Musíte pozerať všetky epizódy, ktoré sa týkajú Wraithov?
Andee Frizzel: Nie, nemusím. To je môj záujem pri seriály. Hlavne sa mi páči vývoj, mojich postáv a seriálu. I to kam seriál smeruje a akú úlohu hrajú moje príbehy. Seriál ma proste zaujíma, som fanúšikčka scifi.

Otázka: Myslíte si, že je lepšie alebo horšie to, že sa stále vraciate do seriálu ako iná postava?
AF: Ono to má určite aj výhody aj nevýhody. Nevýhody ako to, že sú tu isté postavy – epizóda Alies – túto kráľovnú som mala naozaj rada. Myslím, že bola perfektná. Používala dosť spôsobov aby sa jej verilo a potom proste podviedla. Myslím, že by schopná byť dlhšiu dobu takou podľa mňa impozantnou osobou.

Čiže rada by som videla túto kráľovnú aj v inej epizóde – to je tá nevýhoda. Ale výhodou je to, že môžem stále hľadať, skúšať, proste meniť. Nie je to tá istá postava. Vždy keď sa vrátim späť tak musím prebádať úplne novú osobnosť. Alebo skôr, nového nepriateľa.

Otázka: Keďže je to vždycky niekto iný, asi nemôžete moc vystupňovať veci s hlavnou posádkou.
AF: Presne tak. Aj keď niesom v epizóde, tak oni riešia problémy s mojou rasou, snažia sa zistiť kde sme... prípadne nadväzujú kontakty z mojou rasou.

Otázka: Čo by ste rada videla z tých vecí, ktoré by mohli byť preskúmané?
AF: Jedna z vecí, ktoré by podľa mňa mohli byť zaujímavé, čo by mohlo zaujímať aj nejakých fanúšikov je kultúra Wraithov. Zaujímalo by ma, čo sa na lodiach úľu deje. Ako majú usporiadanú štruktúru. Majú vedcov – čo študujú? Majú Wraithi školy? Aká je ich sociálna štruktúra?

Otázka: Epizóda Common Ground sa vám musela páčiť? Pretože veľmi poľudštila Wraithov.
AF: Áno, tak trochu. Proste nech nie sme len nepriateľa lietajúci okolo vo vzduchu, tak nejako to vyzerá. Veď my máme nejaké cieľe, ktoré idú naše úli uskutočniť. Ale epizóda to bola zaujímavá.

Rozhovor preložil Jonas.
Rozhovor je preložený a upravený z gateworld.net.