Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Benom Browderom (Mitchell)

Mnohí si myslia, že Stargate SG-1 zmizla z obrazoviek príliš skoro. Iní zasa hovoria, že seriál prekročil konečnú vstúpením do deviatej sezóny. Nech je akokoľvek, herec Ben Browder ( plukovník Cameron Mitchell )hovorí , aký mal seriál dopad na generáciu mladých a starších divákov, scifi fanúšikov. Gateworld dostal jedinečnú príležitosť sa znovu porozprávať s Benom o teraz vydanom filme Stargate: Archa Pravdy, o jeho zážitkocha pocitoch z filmu.

Ben rozpráva o čo sa stalo v posledných dňoch, z natáčania jeho pripravovaného miniserálu. Pripomenul si, čo mal najradšej na vysielaní Stargate a rovnako sa nebál odhaliť dôvod, prečo sa rád vracal domov.

Gateworld: Pre Gateworld.net, volám sa David Read a som tu s Benom Browderom. Ben, Aký to bol život potom čo skončila Stargate?
Ben Browder: No očividne som viacej doma. To je tá dobrá vec. Dáva mi to čas pozerať sa, ako moje deti rastú. A nemám obavy z otázky " Som tu pre toto?" To je tá dobrá vec.

Zlá vec je samozrejme, že v práci bola zábava. Chýbajú vám tí ľudia a chýbajú vám deň čo deň. Chýba vám pokračovanie v scenári a pozeranie čo budete robiť. Chýba vám cesta za scénu a vidieť niečo čo práve nechcete vidieť, keď idete spoza scény.

Naposledy keď som tam bol som sa rozprával s novinármi a vedľa stál človek čo testoval nejaký biogél. Natieral nejakého týpka, ako chodiacu pochodeň. Stál tam len tak v normálnom oblečení, bez ochrany na tvári a veselo horel. Toto rozhodne nieje to čo očakávate keď ráno vyjdete z dverí. To je len jedna z mnohých vecí, ktoré môžete vidieť keď vyjdete zo svojho prívesu. Nikdy neviete do čoho idete.

" Pozri, tam je Wraith. A má kávu! "

Proste ďalší deň práci. " Pozri, niečo nafukujú. Alebo ideme zmraziť skupinku ľudí. " Je to fantastické, a vzrušujúce ako naštartovať svoj deň.

Ben BrowderGW: Ste známi, že vaša rodina je na prvom mieste. Dali ste si niekedy chviľu pauzu, alebo keď vám do toho niečo skočilo, hneď ste proti tomu bojovali?
BB: Je to zaujímavé. Rozprával som o tom s vedúcim personálneho. Povedal " Si pripravený na ďalšiu sériu? A ja som povedal " Áno, myslím! "Chcem pracovať. Nielen ako herec, ale ako súčasť celku. Ďalšia séria bude super, alebo uvidíme čo príde. Rád pracujem.

GW: Možno ti nájdeme niečo v LA. Špeciálne pre teba, takže nebudeš musieť sa nikde hlásiť.
BB: To sú jednotlivé otázky dokopy. Je udivujúce ako zriedkavo sa to stane. Idete pre niečo von a " Och, to je natočené v LA!" Možno vďaka štrajku scenáristov budem mať z toho viacej.

GW: V čom bola pre vás Archa pravdy nepríjemná?
BB: Pre mňa ako herca to boli dve veci. Natáčalo sa na 35 milimetrový film. Tak sa nenatáča normálny seriál. Bol som veľmi prekvapený filmovou tvorbou. V televízii sú niektoré scény dosť napnuté. Filmovanie, ako sa robí scéna, ako sa točí scéna je niekedy nasekané. Takže napriek skutočnosti že sme nemali veľký plán, natáčali sme viackrát, ako v seriáli a bolo to vzrušujúce.

Očividne bojová scéna ktorú sme robili vo filme, na ktorú sme mali dva dni času, tak by sme nikdy nemali toľko času pre seriál.

Bola to dvojdňová scéna. V seriáli by sme sa tomu venovali menej, čo znamená že by sme aj menej dokázali. Tento spôsob práce ide celým filmom. Otvorené filmovanie je obrovské. Hudba, Joe-va práca, je obrovská. je to úmysel dať toho viacej, ako do seriálu. Na osobnej úrovni je to " Ako to bude dneska vyzerať" a nie "Ako to bude vyzerať, keď sa na to budem pozerať ". A na tejto úrovni je to viacej zábavné sa s tým vyhrať.

GW: Je úžasné, že bojová scéna bola hotová za dva dni.
BB: Žartoval som celé roky že Mitchellova super energia je vybičovaná blbosťou. Každému sa zdá, že má nejakú super energiu. A Mitchell má jednu. On je zajačik Energizer vybičovaný hlúposťou.

GW: Zdá sa, že si stále v centre akcie a boja. Čo je to za podnet pre scenáristov? Si stále ochotný podstupovať tieto scény?
BB: Takže, prvá bojová scéna ktorú som mal v Stargate bol súboj s mečmi , čo bolo veľmi ambiciózne. Mali sme aj iné veci. Pretože rád robím nezvyčajné veci, a skutočne si to užívam, rád som to spravil. Nerád idem preč od bojovej akcie. Ja neviem, možno z castingu keď som hovoril " Rád robím tieto veci! Poďme! Dajte ma do ohňa. Hoďte ma proti múru. Chcem hrať v tvrdo. Chcem byť tvrdý, zablatený a krvavý.

Mitchell cíti že našiel svoje miesto ako muž akcie v tíme SG-1. Keď sa pozriete okolo a vstúpite do série poviete " čo tí ľudia robia?" Každému sa zdá ako keby niečo skrýval. Tam sa balia kufre. Pozrite, Teal´c nikdy neprehral boj. Dve rany a padol som.

Chris ukončil svoju bojovú scénu skoro ako silný bojovník. Ja som ako slabší bojovník. Takže musíte prijať boj a to je moja práca.

GW: Je to taká futbalová mentalita. Nevidíme ju často. Čo bolo najväčšou zábavou počas natáčania Archy pravdy? Bolo to počas bojových scén?

BB: Jednoznačne to boli bojové scény. V jednej z týchto scén bolo dobré strieľanie. Nenarobili sme veľa škody. Veľa sme okolo seba strieľali a na konci by ste nevedeli ako to bolelo.

Povedal som prechádzajúcim novinárom, a poviem to aj tebe. jediný ľudia, ktorí sú aktuálne fyzicky v poriadku, ktorí sú v tejto veci sú ľudia čo šli pod osemhran. Ľudia ktorí vedia bojové umenia, a používajú bojové umenia sú jediný tí pravý pre tento druh aktivity, pretože môžete robiť čokoľvek, ale robíte to kontaktne. Takže vaše telo sa pohybuje tak, ako nebolo naučené sa pohybovať. Chlape, cítiš to nasledujúci deň, a cítiš sa starší. Ale stále je to strašná zábava.

Ideš udrieť hore a ideš " O, super!" Ale je to len úder, a ten ide preč.

GW: Podľa teba, čo je na filme najdôležitejšie, tá najdôležitejšia správa? Pre diváka. Videl si ho.
BB: Takže videl som ho, a videl som ho veľkom plátne. Niekedy keď to pozerám s určitou skupinou ľudí, tak si radšej zakrývam tvár rukami. Nerád sa na seba pozerám. Sú tam časti filmu, ktoré som nevidel, pretože som ho poznal a bol som schovaný.

GW: Dobre, to je trochu nemilé Ale ste tam ako herec, čiže v istých momentoch urobíte niečo ako ústup.
BB: Robím to ako herec, ktorí je súčasťou dejovej línie. Napínavá vec pre mňa na herectve, tá najnapínavejšia, je to že sa pohybujete v príbehu. Ráno vstanete, oblečiete zaujímavé šaty, zaberiete nejakú rekvizitu, a idete hrať s ľuďmi. Rozprávate príbeh a dávate život charakteru na pár chvíľ z celého dňa.

Na konci dňa robíte rovnakú prácu ako ostatní. A nieje to o pozeraní sa na seba. Je to o " Robí príbeh prácu?"

Nemôžem sa na seba pozerať, keď som sám sebou a myslím si že sa nikto nepozerá. Moc sa netrápim. Niesom hanblivý alebo plachý. Nevidím triedičku, nevidím to sám. Vidím to len v sále so stovkami ľudí a na veľkom plátne.

GW: WOW!
BB: Presne, taká je moja reakcia. "WOW!" Ok, teraz je čas sa schovať. Wow.

Riadil som pozeranie bojových scén. Bolo to ďaleko ku filmu. Ale ku odkazu a filmu. Ja neviem. To je pre Roberta a ostatných Ja ako herec nerozmýšľam nad odkazom. Rozmýšľam nad práve tým čo robím.

GW: Čo najčastejšie robíš?
BB: No, film sa vydal, takže sedím za počítačom a prerábam svoju minisériu.

GW: Takže píšeš.
BB: Áno, píšem. Ak sa to dá tak nazvať. Hrabem sa v klávesnici a dívam sa že čo vyjde von. Tá miniséria pre SFI FI ja volá " Going Homer ". Píšem to spolu s Anrewom Prowsom, ktorý bol producentom, režisérom a editorom Farscape.

GW: Je nejaká šanca, že budeš v nej hrať?
BB: Tak ešte budeme dosť diskutovať i o tejto idei. Najdôležitejšia vec teraz je dokončenie príbehu a zariadenie toho aby sme začali pracovať. Má to šesť hodín, takže je to veľký príbeh. Robíme to úplne od začiatku, takže je to zaujímavá cesta.

GW: Ale keď to na konci uvidíte na obrazovke, je to veľmi naplňujúci proces.
BB: Áno, to je tak vždy. Samozrejme, v hlave si predstavujete ako ste to robili.

GW: Ste otvorený vašej prípadnej účasti v piatej sezóne Stargate Atlantis?
BB: Myslím si, že najprv budú pracovať s každým iným a až potom príde Mitchell. Nemyslím si, že je to tak určite, ale to si podľa mňa myslí Joe a Paul. Skončili sme Michael, skončili sme Chris, Richard, Amanda, a Beu. A tiež Claudia, oni sa o niečom takom nezmieňovali, takže pochybujem, že sú také ich plány.

Zatiaľ nevidím nejaký pribeh pre Mitchella. Daniel prinesie určite niečo zaujímavé, Carterová priniesla svoju históriu s Mckayom a niečo odlišné. Možno Mitchell nemá Atlantisu čo ponúknuť.

GW: Tak my môžeme len dúfať, pretože si rozhodne zaslúžiš viac ako dve sezóny a dva filmy.
BB: Tak urobíme viac filmov!