Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Beu Bridgesom (generál Hank Landry)

V tomto rozhovore Beu Bridges rozpráva o dôsledkoch zrušenia sg1 z pohľadu „osvieteného“ človeka. Takisto hovorí o najlepších častiach prvej polovice 10.sezóny sg1 i o jubilejnej 200-epizóde.

Otázka: Tu je David Read a chcel by som privítať Beu Bridgesa, ktorý je tu so mnou. Beu ďakujem za váš moc cenný čas, pretože viem aký ste zaneprázdnený.
Beu Bridges: Som veľmi rád že tu v Chicagu môžem byť na Stargate cone.

Otázka: Ste v Chicagu prvý krát?
BB: Nie, niekoľko krát som tu už pracoval ale to bolo už dosť dávno. Myslím si že je to zábavné mesto.

Otázka: Slová o zrušený sg1 sa postupne dostali medzi celú fanúšikovskú základňu. Nikoho to nepotešilo, to je jasné. Seriál sa podľa mňa v posledných rokoch zázračne zmenil. Aký je váš pohľad na zrušenie seriálu?

BB: Jedna z mojich najobľúbenejších kníh aké som kedy čítal musel som ju čítať niekedy v 12 rokoch, napísal ju Alan Watts. Kniha sa volala „múdrosť z neistoty“. A čo hovorí je to že naše životy, naši rodičia a ľudia starší ako my, naši učitelia a hocikto vám pomáhajú nájsť skutočné šťastie v živote, a ten má byť istý. Chce mať istú prácu, istotu v rodine, v vzťahoch, finančnú a potom ste skutočne spokojný.

A potom pán Watts tvrdil že v skutočná pravda je taká že tu nie je taká vec ako je istota. Jediné na čo sa skutočne môžete spoľahnúť že veci sa menia. Takže ak venuje celý svoj život hľadaniu tejto istoty, nezmeniteľného miesta, budete pravdepodobne frustrovaný väčšinu života. Zmeny na začiatku nie sú jednoduché. Pre nikoho nebolo jednoduché keď sme sa dozvedeli že seriál bol zrušený a myslím že fanúšikovia ktorý ho sledujú si myslia to isté. Ale myslím si že zmena je takisto dobrá, pretože to zmení náš život keď nastane.

Viem že MGM si určite skutočne cenní Hviezdnu bránu, a snažia sa aby dej pokračoval filmom. Neviem či sa to niekedy stane, ale ich snaha to je. Získali by s toho veľa peňazí takže mali by sa snažiť pokračovať.

Otázka: Rober C.Cooper nás ujistil že sg1 bude pokračovať v nejakej forme, či už to bude miniséria, film alebo 11.sezóna. Teoreticky to mohla byť iná televízia, ale to zase scifi nepovolilo. Ostali by ste pri seriály, ak by sa pohol iným smerom, alebo niekde inde?
BB: Ó, samozrejme. Týchto možností je teraz dosť veľa. Takže som veľmi zvedavý čo s toho nakoniec bude.

Otázka: 200.epizóda. Napadlo by vás niekedy že si zahráte čarodejníka Oz?
BB: Nie, to bola skutočne sranda. Vznášajúca sa hlava. Museli sme to natočiť 2-krát, pretože bol nejaký problém s kamerou, alebo niečo také, takže to bolo dosť bláznivé. Ale keď som čítal scenár tak som absolútne nechápal o čo ide.

Otázka: Bolo to dobré.
BB: S časti. Celkom som to nepochopil. Pretože tam bolo toľko malých scifi strán, častí.. Na konci keď sme to pozerali sme sa ale dobre zabávali, a bolo super vidieť toľko starších čo sa vrátili.

Otázka: 200.epizóda bolo dosť veľký míľnik. Vy ste pravdepodobne cítili niečo také ako „je to ich 200“. Ja som iba toho časť.
BB: Nie, ja som sa dobre cítil byť toho súčasťou, pretože 8 rokov je niečo iné ako 10 rokov. Seriál nedosiahol isté prevratné momenty až kým sa neobjavila Claudia, Ben Browder a ja. A keď hovorím o mne tak ja si veľmi užívam že som súčasť seriálu a cítim že som časť seriálu. A vždycky budem pretože som bol súčasťou po veľmi dobrú dobu. Je to úžasný seriál. A verím že bude v nejakej forme pokračovať.

Otázka: Epizóda "Uninvited" – to bolo skvelá príležitosť vidieť vývoj postáv, hlavne medzi Landrym a Mitchellom. A odkedy som videl túto epizódu sa čudujem nad scénou ako ste dokázali držať rovno hlavu s prístroj na napodobňovanie zvuku Kačice?
BB: No to ani moc nešlo (smiech). Ale naučil som sa každopádne mať rád vtáky. Keď prišiel Robert.C.Cooper s tým tak som sa smial keď som to čítal. Potom som sa o tom bavil so synom a jeho priateľmi a nakoniec sme išli na stretnutie do „bird club“ (nejaký klub ochrancov prírody?).

Otázka: Čo bola vaša inšpirácia pre herectvo? Bol to váš otec, ktorý vás do toho dotlačil alebo sa vás práve snažil od toho odhovoriť?
BB: Veľa ľudí sa ma pýta na môjho otca a to čo znamenal keď som si vyberal povolanie. Má s tým veľa spoločného. Dal mi prvú prácu a prvú príležitosť. Ale čo je najdôležitejšie je to aký bol výborný otec počas celého času. Vždy tam bol pre mňa, môjho brata a sestru. A on skutočne miluje herectvo. Herectvo je to čo som skutočne chcel aj keď som musel pre to veľa obetovať a tvrdo sa pripravovať.

Otázka: Posledná otázka čo by ste chcel robiť do budúcna?
BB: Mám pred sebou tri filmy. Prvý Dobrý Nemec, ktorý režíruje Steven Soderbergh a hrá tam George Clooney. Potom idem do Austrálie na jeden film a tiež budem hrať v Spinning into Butter. A všetky tieto filmy by mali aj čoskoro výjsť. Takže naozaj predpokladám že v nasledujúcich mesiacoch budem zaneprázdnený.

Otázka: Pravdepodobne už pozeráte dopredu na nejaký oddych!
BB: Je to tak!

Rozhovor preložil: Jonas
Rozhovor je preložený a upravený z gateworld.net.