Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Christopherom Heyerdalom (Wraith Todd)

Prácu Christophera Heyerdala treba skutočne obdivovať. Prvýkrát sa objavil v hviezdnej bráne v siedmej sezóne Stargate SG-1 v epizóde „Revisions“. V SGA mal dokonca dve úlohy (Halling a Wraith Todd). Momentálne hrá dve rôzne postavy v seriáli Sanctuary. Popri jeho hosťujúcich úlohách – napríklad v seriáli Supernatural, alebo vo filme Twiligh: New Moon si uvedomíte, aký je tento herec flexibilný a talentovaný.

Heyerdal v rozhovore rozpráva o tretej sezóne Sanctuary, o Stargate Atlantis, o stretnutiach s fanúšikmi na conoch, a nielen o tom.

Gateworld: Ako sa máte Chris?
Chtirstopher Heyerdal: Život je skvelý! Akurát sme uprostred natáčania 4 epizódy 3. sezóny Sanctuary.

GW: Gratulujem k veľkej dodávke epizód.
CH: Ďakujem! Áno, 20 epizód. Vďaka tomu môžeme viac pozerať dopredu a robiť lepšie príbehy ako doteraz.

GW: V roku 2009 ste sa pohybovali medzi Sanctuary, Supernaturalom a filmom New Moon. Aký pocit ste z toho mali, z pohľadu herca?
CH:Vtipné je, že sú dve strany kam sa moja kariéra uberala. Som rád, keď nie som stredobodom pozornosti. Pracoval som v týchto troch šou na postavách, ktoré sú nenápadné. Idem po ulici a nikto nevie, kto som. Túto anonymitu si naozaj užívam. Ale zasa na druhú stranu je pre mňa väčším dobrodružstvom ísť do niečoho, kde som viac poznateľný.

GW: Bolo pre vás miesto aj vo filme Eclipse, alebo nie?
CH: Nie, pretože tvorcovia sa držali knižnej predlohy.

GW: Počas rokov si Wraith Todd získal celkom početnú fanúšikovskú základňu. Prekvapilo vás, keď prišlo oznámenie o ukončení SGA?
CH: Myslím, že som viac prekvapený, keď je seriál predĺžený, ako keď ho zrušia. Treba oslavovať keď vás obnovia. Ale nemôžem povedať, že by som bol prekvapený, alebo šokovaný.

Čo ma však prekvapilo, je množstvo fanúšikov. Keď som počúval Michaela Shanksa rozprávať na jednom cone k fanúšikom, pýtal sa ich či rozumejú, ako funguje televízia (asi Syfy). A na to prišla veľká odozva od fanúšikov: „Vráťte Stargate Atlantis!“

GW: Stihli ste už vidieť Stargate Universe? Všimli ste si nejaké negatíva seriálu?
CH: Ťažko povedať. Ak mám byť úprimný, seriál je veľmi náročné sledovať. Niekedy neviem čo tí ľudia robia. A dlhá pauza vo vysielaní tomu tiež nepomohla. Tento systém funguje u veľa seriálov. Z hľadiska získavania divákov tomu vôbec nerozumiem.

GW: Poďme sa rozprávať o Sanctuary. Rozprávali ste o nejakých lepších príbehoch. Bude sa nejaký týkať špeciálne Johna Druitta, či skôr celej posádky seriálu?
CH: Rozhodne to dáva príležitosti pre každého. Príležitosť ísť do Henryho minulosti, viac z päťky, alebo aspoň časti z pätky. Nie som si istý, či stretneme neviditeľného muža, ale ktovie.

GW: Môžeme očakávať viac príbehov z minulosti Magnusovej?
CH: Magnusová je základ seriálu. Ak pôjdeme do Henryho minulosti, určite tam bude aj Magnus. Ak sa budeme venovať niekomu ďalšiemu, tiež tam bude Magnus. Je ako konštanta.

GW: Veľa fanúšikov nepotešil odchod postavy Ashley zo seriálu.
CH: Áno, výborne sa na ňu pozeralo. Väčšina chlapov rada pozerala na to jej kožené oblečenie a všetky tie zbrane (smiech)

GW: Nedávno sme vás videli v seriáli Human Target na Foxe, kde sa objavil aj Kavan Smith (Major Lorne z SGA)
CH: Áno, bol v tej epizóde, lenže v inej scéne. Takže som ho vôbec nevidel.

GW: Na čom ďalej pracujete?
CH: Objavil som sa v 3-epizódnom príbehu seriálu Caprica. Popri práci na Sanctuary tiež pracujem na francúzskom televíznom projekte v Quebecku.

GW: Ak sú vaše dni pri hviezdnej bráne naozaj u konca, čo vám najviac ostalo v pamäti z času stráveného pri tomto seriál?
CH: Neviem, ale pravdepodobne asi 365 hodín sedenia v make-up kresle a kopec lepu na mojej tvári. A stále v tom pokračujem. Včera som natáčal Sanctuary, príbeh do minulosti chlpáča. A stále mám na sebe tony lepidla. V skutočnosti, stále s tými istými osobami.

Jedna z veľmi zábavných vecí bola práca s Rachel Luttrell na poslednej sezóne, v ktorej sme natáčali epizódu „The Queen“. Bolo to zaujímavé – v prvej sezóne som s ňou hral ako Halling, v poslednej ako úplne iná postava.

Ale naozaj neviem, je toho veľmi veľa. Bola to zábava. Ostali mi priateľstvá, s Martinom Woodom či Amandou Tapping. Ak by som ich nestretol, nezistil, že sú moji susedia – postupne by som sa nedostal do týchto seriálov, nepracovali by sme spoločne na Sanctuary. Teraz keď pracujeme na tretej sezóne, stretli sme sa po dlhej dobe, časť posádky bola pol roka preč. A keď som sa pýtal „Tak čo ľudia, ako sa Vám darí?“, a každý z nich nezávisle povedal „cítim sa, ako by som prišiel späť domov.“

GW: Je to rodina.
CH: To je. Je to skvelé. A myslím, že je to celkom špeciálne.

Rozhovor bol preložený s gateworld.net
Rozhovor preložil Jonas, korektúra - Lado.  

Komentáre