Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Connorom Trinneerom (Michael)

V tomto rozhovore rozpráva Connor Trinneer o poslednom vývoji svojej postavy v sga, hlavne v epizóde "The Prodigal".

Gateworld: Pre Gateworld volám sa David Read a som tu s Connorom Trinneerom. K smrti vašej postavy...
Connor Trinneer: Nuž, niekto zomrel.


GW: Presne, Michael je pravdepodobne mŕtvy, videli ste tú epizódu.
CT: Áno, videl som ju. Michael zomrel, teda pokiaľ aj seba nenaklonoval. Asi by nedávalo zmysel, ak by nemal vôbec žiadny záložný plán. Pretože sa zdalo, že vždycky mal.

GW: Aké ste mali pocity, keď ste sa dozvedeli, že seriál skončil?
CT: Nerád to hovorím, ale raz som si tým už prešiel. Bol som pri natáčaní 99 epizód Enterprise.
Akurát pri mojej poslednej epizóde som sedel s Joeom a Jasonom a som sa ich pýtal aká je asi šanca, že by skončili 100.epizódou, bavili sme sa o ratingoch, a nakoniec sa to ukázalo ako pravda.

Ale do Vancouveru som kvôli sga rád cestoval, vždy tak dva, tri razy do roka.

GW: Nevadilo vám, ž ešte nemali trochu viac priestoru, možno aspoň 4 epizódy za rok? Lebo niektorý nepriatelia sa ukazovali často, Michael sa ako keby stále skrýval.
CT: Samozrejme, bolo by to dobré. Ale myslím, že aj tak išlo o dobré príbehy, príbehy na ktoré ľudia reagovali. A na konci išlo hlavne o to, že bolo treba niečo spraviť – takže Michael zomrel.

GW: Michael mal svojich hybridov, skoro ovládol celú galaxiu. Myslíte, že na konci akurát trochu zle zahral partiu, nechal sa zahnať do rohu? Veríte tomu, že na konci mohol ovládnuť galaxiu?

CT: Neviem, pár vecami si nie som úplne istý. Možno mala istý vplyv aj jeho láska k Teyle, ktorá nebola nikdy moc rozpísaná. A samozrejme ovplyvnila to aj záležitosť s Teyliným synom.

GW: Trochu som sa o tom bavil s Evanom Tomom a on sám na Michaela povedal, že bol dosť veľký prípad, v epizóde Vengeance, ako robil pokusy, tak by ju možno aj bol schopný zabiť.

A možno Michael sám nevedel čo chce, možno to bol jeden s problémov tejto postavy. Odkedy na ňom Beckett robil pokusy, pravdepodobne nevedel čo vlastne chce, nenašiel sám seba.
CT: Tak hlavne to bol muž bez domova. Bol chamtivý, blúdil. V čase keď spolupracoval s Atlantisom tak to malo pre neho výhody,

GW: Ešte k poslednej Michaelovej epizóde. Napadlo vás, že do Atlantisu nemusel ísť Michael, ale len jeho kópia
CT: To bolo prvé čo ma napadlo, keď som prečítal scenár.

GW: Prípadne nechal svoju kópiu, aby viedla ostatných .
CT: Rozhodne, pokiaľ nemal vytvorených dosť vlastných kópií, tak potom hanba mu.

GW: Boli ste kontaktovaní kvôli sga filmu?
CT: Nekontaktovali.

GW: K Star Treku Enterprise, nemôžem súhlasiť s Jolene Balock, ktorej sa nepáčila tretia sezóna. Videl som všetky série Star Treku, skoro väčšinu epizód, a 3.sezóna Enterprise bola podľa mňa dobrá.
CT: A čo presne sa jej nepáčilo?

GW: Nepáčila sa jej tretia sezóna, lebo sa tam T'Pol otočila na iný smer, práve aj s vami.
CT: To bol ten rok, počas ktorého bola závislá na všetkom čo prišlo?

GW: Presne tak.
CT: Ja si naopak myslím, že sme mali skvelý rok.

GW: Ste ešte stále v kontakte s týmito osobami?
CT: Občas na conoch vidím Dominica Keatinga, a Malcoma Reada. Ten býva blízko pri mne. A teraz idem akurát za Jonathanom Archerom na vianočnú párty.

GW: Aký projekt chystáte najbližšie Pán Trinneer?
CT: Neviem. Pár drobností vyjde nasledujúce mesiace. Pár TV vystúpení. Jeden z tých filmov bol film pre Scifi Chanell. Volá sa Termination Shock a bol natáčaní v Bulharsku, kvôli lacnému prostrediu.

GW: Ako zvládate momentálne hereckú neistotu, alebo naopak si to užívate? To „neviem čo ma čaká za ďalším rohom“, veľa hercov to tak vidí.
CT: To závisí od veľa vecí. Ale samozrejme najpohodlnejšie je vedieť, že každý deň ma čaká práca na projekte. Popísal by som to ako vyberanie ľudí, ktorý mi dajú prácu, alebo nedajú. Ako je človek starší je to trochu ťažšie, ale tak som herec, C'est la vie, Tak to je.

GW: C'est la vie. Oui oui! (Tak to je. Áno)

Rozhovor bol preložený a upravený z gateworldu.
Preložil Jonas.