Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Rozhovor s Rachel Luttrell (Teyla Emagan)

Tento rozhovor s Rachel prichádza približne rok potom čo bola odvysielaná posledná epizóda SGA. Rachel rozpráva o svojom živote po Atlantise a o svojích ďalších projektoch.

Gateworld: Ako sa máte?
Rachel Luttrell: Mám sa super, ďakujem.

GW: Ako sa darí Cadenovi?
RL: Caden je zázračný, úžasný. Už má skoro dva roky. Už behá kade tade, ale to nie je až tak nové, keďže to už robí chvíľu.

GW: Už začína vymýšľať huncútstva?
RL: To hej. Už sa dostáva do obdobia, keď ráta „raz, dva, tri“ zakričí „idem“ a potom skáče po rôznych cenných predmetoch po byte. Ale je veľmi zábavný.

GW: A čo robíte vy tieto dni? Ste veľmi zaneprázdnená?
RL: Úplne ste uhádli. Ako matka vám poviem, že je toho naozaj dosť. Starám sa o môjho malého a tiež začínam písať a pracovať na svojej vlastnej práci.

Akurát som napísala prvú časť pre seriál, na ktorom začínam robiť. Čoskoro ideme natáčať pilotnú epizódu. Snáď nebude vadiť keď poviem, že v tom bude aj David Hewlett, a veľa ďalší ľudí. Bude to dobrá zábava. Takže na tom teraz pracujem a som z toho naozaj nadšená.

GW: Už uplynul nejaký ten čas – keď sa teraz pozriete späť na posledných 6 rokov, z väčšej perspektívy ako by ste toto obdobie charakterizovali? Odkedy ste začali hrať Teylu až do teraz?
RL: Nuž, bola to nádherná, fantastická skúsenosť. Bolo to ako smršť. Keď som začala hrať Teylu, mala som tuším dva dni na to, aby som sa presunula do Vancouveru, presunula svoj celý svet.

Našťastie, ľudia okolo hviezdnej brány – herci ako aj ostatní zapojení – boli úžasní, prijali ma a stali sme sa naozajstnými priateľmi. Bola to zbližujúca skúsenosť, skúsenosť pri ktorej som rástla, či učila sa. Získala som výborných priateľov na celý život. Bol to výnimočný čas.

Bol to výborný čas počas hrania Teyly. Je to super postava, silná ženská postava, akých veľa nevidíme. Bola to pocta! Ak by som to mala zhrnúť, bola to ohromná skúsenosť po všetkých stránkach. Nuž, ale všetko sa raz končí.

GW: Bola za posledných 5 rokov taká epizóda s Teylou, za ktorou keď sa obzriete zvoláte "áno, na túto som špeciálne hrdá", alebo "vďaka tomu to skutočne stálo za to".
RL: "Len jednu epizódu?"

GW: Alebo isté momenty z posledných 5 rokov.
RL: Takže povedať, že tu bol jednej moment, kvôli ktorému to všetko stálo za to. Bolo tu veľa momentov, vďaka ktorým to stálo za to. Z pohľadu postavy sa dá nájsť pár: epizóda "The Giftô bola taký základný kameň, "Critical Mass" bola dobrá z viacerých dôvodov. Fúha, bolo ich toľko. "Missing", bola určite taká a to zatiaľ len tak skáčem.

A vždy sa nájde pár vecí, ktoré by som ešte rada preskúmala. Ale tak či tak ako celok tá cesta bola nádherná. Je pre mňa ťažké vybrať jednu epizódu, keďže ich bolo toľko. A aby som bola férová, asi by som vynechala veľké množstvo a potom si na ne spomenula. Takže ešte raz, bola to nádherná skúsenosť z viacerých dôvodov.

GW: Hľadali ste v poslednej dobe niečo nové? Alebo ste sa teraz sústredili len na materstvo?
RL: Tak nie, stále chodím na konkurzy. I keď som možno trochu zmiernila moje ambície. Mení sa to, že chcem mať väčšiu kontrolu nad tým čo robím. Ale vždy rada píšem a mám veľa ideí, ktoré sú podľa mňa dobré . No a starostlivosť je momentálne tiež veľká časť mojej cesty.

Ale teda, na konkurzoch k pár pilotom som bola.

Tvár celého zábavného priemyslu sa zmenila. Keď som začala robiť na Atlantise, tak vyzerala nejako, a keď som skončila, tak vyzerala úplne inak. Produkcia v Los Angeles tuším podľa Hollywood Reporter sa zmenšila o 50%. Viac sa ukazujú výhody moderných technológií a veľa fanúšikov sa dá zaujať celkom bezprostredne. Netreba nevyhnutne veľké štúdio.

GW: Hovorili ste o epizóde „Critical Mass“. Nerozmýšľali ste o väčšom uplatnení po hudobnej stránke? Pretože váš hlas je fenomenálny.
RL: Ó, ďakujem. Som na seba tvrdá a keď som to dospievala, tak sa mi to nepáčilo a rozmýšľala som na čo som to robila. Takže veľmi vám ďakujem, aj keď nesúhlasím. (smiech)

Ale teda rozmýšľala som nad tým. Rada spievam. Momentálne by som rada niečo spravila, ale čakám na inšpiráciu. „Aký to bude žáner a ako sa s tým popasujem?“, takže asi takto teraz uvažujem.

GW: Počuli ste nejaké novinky týkajúce sa SGA filmu?
RL: Viete čo, skoro vôbec. Fakt neviem. Ale čakám na informácie, ale asi nikto nič nevie.

GW: Prípadne ešte nejaké projekty na ktorých pracujete?
RL: Tak na konci minulého roka som natočila film s Cuba Goodingom, ktorý sa volá „Hard Wired“, ten by mal vyjsť v roku 2010.

GW: Rachel, ďakujeme za váš čas.
RL: Bolo mi potešením.

Rozhovor bol preložený a upravený z Gateworld.net
Preložil Jonas. Upravil Kahy.