Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Caprica bola dovysielaná v maratóne a skončila

Keď bol seriál Caprica zrušený a stiahnutý z vysielania bolo oznámené, že zvyšných 5 epizód bude odvysielaných počas jedného januárového maratónu. Išlo o jedno z typických, nezmyselných rozhodnutí Syfy Channelu. Maratón dopadol podľa očakávania, aj so sledovanosťou podobnou tej, ktorú si Caprica držala počas roka.

Caprica nebol jednoduchý seriál, pre mnohých bolo ťažké sledovať jej epizódy. A keď Syfy Channel oznámil, že posledných 5 epizód odvysiela za jednu noc, vyzeralo to príliš veľa aj pre najvernejších divákov. Tieto posledné epizódy sledovalo približne 800 000 divákov, podobné množstvo ako sledovalo seriál počas tých „osudových“ utorkov.

Okrem toho tieto epizódy sa pred sviatkami objavili na DVD, v kanadskej televízií Space Channel, takže fanúšikovia neboli odkázaní na maratón Syfy Channelu. Tým pádom sa spomínaná sledovanosť dá hodnotiť na pomery Capricy ako relatívne vysoká.

Niektorí ľudia sa stále snažia prísť na to čo sa vlastne stalo s týmto seriálom. Bola Caprica odsúdená hneď od začiatku? Podľa herca Erica Stoltza (Daniel Graystone) bolo o osude Capricy rozhodnuté niekoľko mesiacov pred oficiálnym ukončením. Ten sa posťažoval na to, že Syfy nedal Caprice poriadnu šancu. „Niektoré seriály dostanú dva, tri roky kým nájdu tie správne ingrediencie. Nie je bežné, aby takýto seriál bol ukončení po prvomaby bol takýto seriál ukončený po prvom roku“, hovorí Stoltz.

Niektorí fanúšikovia sa ešte snažia zachrániť seriál (podobne ako pri SGU), ale Caprica už ďalšiu šancu nedostane. V príprave je už tretí seriál z prostredia BSG Blood & Chrome, ktorého natáčanie začne už čoskoro.

Čo však veľa fanúšikov Capricy, či samotnej Battlestar ocenilo, bolo posledných 5 minút seriálu. Tie ukázali akým smerom sa vyvíjal dej po finále seriálu, aké udalosti smerovali k cylonskej vojne, k deju seriálu Blood & Chrome. Takže týchto 5 minút predstavuje podarený prechod od jedného seriálu k druhému.


Spomínaný nový seriál Blood & Chrome bude jedným z mála nových scifi seriálov na obrazovkách Syfy Channelu. Po zrušení Capricy a SGU budú očakávania od Blood & Chrome vysoké. 

Na seriáli pracuje štvorica David Weddle, Bradley Thompson, Michael Taylor and David Eick - všetci títo ľudia boli aj pri Battlestar Galactice. Z nich iba David Eick pracoval aj na Caprice. Pri BSG odviedli parádnu prácu, je pravdepodobné, že ju odvedú aj pri tomto seriály. Otázkou skôr ostáva, ako sa k seriálu postaví Syfy Channel a scifi fanúšikovia. Tí sú po zrušení Caprici a SGU v bojkotujúcej nálade, a nevyzerá, že by s ňou prestali. Minimálne, kým Syfy bude robiť veľké promo wrestlingu a na scifi bude úplne kašlať. 

Do vysielania seriálu ostáva skoro ešte rok a napriek tomu sa už objavujú podmienky od fanúšikov - aby seriál pozerali. Napríklad:

  • Nevysielajte  "Blood & Chrome" počas utorkov
  • Obsaďte  Nica Corteza ako mladého Billa Adamu - Nico si túto postavu zahral v BSG filme Razor. Postava mu sadla, fanúšikovia s ňou boli spokojný. 
  • Dajte seriálu šancu. Jedna séria pre Capricu? To si musíte robiť srandu. Seriál potrebuje šancu, čas na vývoj... 
Prvé informácie o seriáli zatiaľ len postupne prenikajú. Medzi nimi sa objavila správa, že seriál uberie na seriálovosti (oproti BSG),  jeho diely budú na seba menej nadväzovať, budú zamerané skôr na "bitku týždňa".

jeden z prvých grafických návrhov pre Blood & Chrome