Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Scifi a fantasy seriáli v roku 2011, časť prvá

V roku 2011 sa na obrazovkách amerických či anglických televízií objavia rôzne zaujímavé nové seriáli. Postupne Vám prinesieme info o najzaujímavejších nových scifi a fantasy seriáloch v roku 2011. V prvej časti sa zameriavame na seriáli Being Human, Game of Thrones, Camelot, Terra Nova a Falling Skies.

Being Human (Syfy Channel, premiéra 17.január)
Žáner: scifi, horor

Tento nový seriál napodobňuje televízny hit, ktorý sa už tri roky vysiela na anglickej BBC. Príbeh je o troch veľmi neobvyklých spolubývajúcich – upíra, vlkolaka a ducha. Aby toho nebolo málo, všetci traja sú až absurdne atraktívni. Seriál mal 17.1 premiéru na Syfy Channely a už od 18.1 sa dá pozrieť online s českými titulkami na stránke AXN.Game of Thrones (HBO, Apríl)
Žáner: Dráma, fantasy
Obsadenie z hviezdnej brány: Jason Momoa, zatiaľ dve epizódy (Ronon, SGA)


Kráľovia, kráľovné, rytieri, renegáti, meče a boj o trón... Ak náhodou poznáte niekoho, kto sa v poslednej dobe lišiacky usmieva, a ak ten niekto čítal A song of Ice and Fire od Georga R.R. Martinsa, tak to znamená len dve veci – buď bola oznámená ďalšia časť knihy – A Dance With Dragons, alebo daný človek videl trailer na tento seriál, v ktorom si zahrajú Sean Bean, Lena Headey a Peter Dinklage.Camelot
(Starz, Apríl)
Žáner: Dráma, fantasy, história
Tip redakcie stargate.sk

Ďalší seriál, ktorý sa zaoberá legendami o Kráľovi Artušovi – zdá sa, že takéto seriály sa objavujú približne každých 18 mesiacov. Avšak tento má veľmi zaujímavé obsadnie: Joseph Fiennes (Flashforward, Shakespeare in Love) ako Merlin, Eva Green (Casino Royal) ako Morgan a Jamie Campbell Bower (Twilight: New Moon) ako Artur. A ak si kladiete známe otázky, tak áno – je tam meč v kameni, Pani jazera, a pretože má tento seriál potenciál, tak možno aj nejaké sex-scény.
Terra Nova (Fox, Máj)
Žáner: scifi

O tomto seriály, ktorý natáča Steven Spielberg, sa toho nevie veľa. Príbeh by mal byť o rodine, ktorá cestuje späť v čase do prehistorickej Zeme. Zahrajú si tu Jason O’Mara (Life on Mars) a Stephen Lang (Avatar). Tento seriál bude absurdne drahý – až 4 milióny dolárov na epizódu! Výkonný producent dal výpoveď a scenáristi boli vyhodení, ale aj tak... Spielberg a dinosaury sú späť! Falling Skies (TNT, Jún)
Žáner: scifi
Obsadenie z hviezdnej brány: Colin Cunningham (Major Paul Davis, SG-1 a SGA)

Ako prežije ľudstvo počas ničivej mimozemskej invázie? To je to, o čom bude táto letná dráma – pod taktovkou Stevena Spielberga a Roberta Rodata (Saving Private Ryan). V hlavnej úlohe sa predstaví Noah Wyle, ktorý bude viesť tvrdý a ťažký boj proti novým mimozemským utlačovateľom.

Spracovali: Auruz a Jonas