Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Scifi seriáli v roku 2011, časť druhá

Pokračovanie predstavovania nových, alebo vynovených scifi seriálov v roku 2011. 

Doctor Who, 6.sezóna (BBC)
Žáner: scifi
Tip redakcie stargate.sk


Tardis, v Amerike? V skutočnej Amerike? 

 V lete nás čaká šiesta sezóna fenomenálneho scifi seriálu o tajomnom mužovi, ktorý so svojou vesmírnou loďou dokáže ísť kamkoľvek, hocikde v čase a priestore. Od piatej sezóny doktor prešiel seriál veľkou zmenou - prešiel do rúk geniálneho Stevena Moffata, Davida Tennata ako doktora nahral mladý Matt Smith, s novou spoločníčkou Amy Pond. Fanúšikovia, kritika aj Namuras zmeny prijali, a pre väčšinu z nich každá nová epizóda tohto seriálu predstavuje malé Vianoce.

Torchwood: Miracle Day (BBC, Starz, premiéra Leto 2011)
Žáner: dráma, scifi

Torchwood je bristký scifi seriál, úspešný spin-off od ešte úspešnejšieho Doctora Who.  Narozdiel od doktora, seriál je viac koncipovaný pre dospelé publikum, témou sú často vraždy, násilie či sex. Štvrtá sezóna seriálu nasleduje po minisérií Torchwood: Children of Earth, štvrtá séria seriálu nám predstaví  veľké zmeny v dobrodružstvách Jacka Harknessa. Podobne ako pri novej sérií doctora, aj časť nových príbeov torchwoodu sa bude odohrávať za veľkou mlákou. 

The Walking Dead, 2. sezóna (AMC, jeseň)
Žáner: horor


Tí čo videli šesť epizód prvej série tvrdia, že bola úžasná... ale nie dostatočne. Preto fanúšikovia tohto seriálu dúfajú, že Frank Darabont, Robert Kirkman a Gale Anne Hurd prinesú ešte lepšiu druhú sezónu.

Outcasts (BBC)
žáner: scifi, dráma


Hej, tu je Jamie Bamber, Apollo z Battlestr Galactica, a opäť vo vesmíre. Tak trochu. Razí si cestu novým životom na planéte Carpathia a čelí všetkým druhom nebezpečenstva.
Podrbonejšie Anglické info o seriáliLocke & Key (FOX)
Žáner: scifi, horor


Založený na zvrátenom IDW komikse od Joe Hill a Gabriel Rodrigueza – o Lockovej rodine perúcej sa s vraždou patriarchu a sériou nadprirodzených hrozieb, ktoré vstúpili do ich životov. Pilotný diel seriálu má prísť s úžasne bohatým rodokmeňom. Alex Kurtzman a Roberto Orci zo Star Treku sú výkonnými producentmi, Josh Friedman z Terminator: The Sarah Connor Chronicles vedie spisovateľov a Mark Romanek z Never Let Me Go režíruje pilot, v ktorom bude účinkovať hviezda Miranda Otto z Lord of the Rings.

 

Battlestar Galactica: Blood & Chrome  (Syfy, koniec roka 2011, alebo začiatok 2012)
žáner: scifi

Po zrušení Stargate Universe a Capricy ostalo na Syfy Channely minimum scifi seriálov. Voľný priestor sa bude snažiť zaplniť seriál Blood & Chrome, ktorý sa bude odohrávať medzi Capricou a BSG. Na seriály pracuje niekoľko producentov z BSG, medzi nimi aj Michael Taylor, ktorý pracoval aj na zrušenej Caprice. O seriály sa toho zatiaľ veľa nevie, postupne prenikajú prvé informácie, drobné spoilery.

V stručnej charakteristike seriálu od Syfy sa nesie: „Mladý dvadsaťročný William Adama sa krátko po promócií ocitne na najnovšej battlestar v koloniálnej flotile – na Galactice. Talentovaný pilot čoskoro vedie nebezpečnú tajnú misiu, ktorej úspech zmení osud dekády trvajúcej vojny, v prospech už úplne zúfalej flotily.

Za zmienku tiež stojí seriál Sanctuary, ktorý na jar pokračuje druhou polovicou tretej sezóny. Na jeseň bude mať premiéru už štvrtá sezóna tohto seriálu. Samozrejme, nezabudli sme ani na ďalšie seriály Syfy Channelu Eureku a Warehouse 13, ktorých nové epizódy uvidíme pravdepodobne v lete.

Veľmi zaujímavý projekt sa črtá z rúk hlavného producenta BSG Rona Moora. Ten sa na Blood & Chrome podielať nebude a pracuje na projekte s pracovným názvom "17th Precinct". Podľa slov tvorcu má ísť o Harryho Pottera pre dospelých. 
Spracovali: Lado a Jonas