Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy

Scifi seriály a ich sledovanosť na začiatku roku 2010

Stargate Universe má momentálne vysielaciu pauzu. V poslednej dobe sme sa začali venovať aj iným scifi seriálom - dnes vám prinášame info o sledovanosti scifi seriálov, ktoré sa momentálne vysielajú, alebo sa vysielali v januári.

- Doctor Who (BBC, BBC America)

Doctor Who  Doctor Who nie je len výborné scifi – je to aj scifi úspešné. Finále famózneho Davida Tennata sledovalo v Anglicku v premiére viac ako 10 miliónov divákov. Na BBC America sledovanosť finále 4.sezóny dosiahla hneď niekoľko rekordov televízie. 5.sezóna seriálu sa začne vysielať na jar tohto roku.

- Dollhouse (FOX)

Dollhouse  Sledovanosť posledných epizód Dollhousu bola niečo okolo dvoch miliónov divákov. To je však teraz dosť nepodstatné, keďže seriál skončil svoju púť. Tento netradičný seriál Jossa Whedona skončil naozaj na úrovni, dôstojne. A musím povedať, Dollhouse stál za to! - Lost (ABC)

Lost Pre mnohých naozaj stratený seriál si zatiaľ vedie veľmi dobre. Možno všetci fanúšikovia nie, ale kritici zatiaľ chvália úvodné epizódy poslednej sezóny Lostu. Lost to potvrdzuje tým, že si drží momentálne najväčšiu sledovanosť s pomedzi všetkých sledovaných seriálov. S časti je to však spôsobené vysielacou pauzou jesenných úspešných seriálov Flashforward a V, tie sa oba začnú vysielať v priebehu marca, takže karty môžu poriadne zamiešať.


- Heroes (NBC)

Heroes Seriál Heroes momentálne skončil vysielanie svojej 4.sezóny. Sledovanosť poslednej sezóny stále klesala, naposledy sa pohybovala okolo 4 miliónov divákov. Ďalší seriál Chuck, tiež vysielaný televíziou NBC má v poslednej dobe lepšiu sledovanosť ako Heroes. TV NBC doteraz Heroes vždy obnovovala, lebo bol jej nasledovanejším programom. Lenže to už nie je a tak je otázne, či uvidíme piatu sezónu tohto kedysi výnimočného scifi.

- Smallville (CW)

Smallville V Smallville sa nedávno objavil Michael Shanks v špeciálne dvojhodinovke. A práve táto epizóda mala veľkú sledovanosť, jednu z najvyšších z tohtoročných Smallville epizód. A Michael Shanks bol vraj skvelý!


- Supernatural (CW)

Supernatural Supernatural je na tom so sledovanosťou trochu horšie ako Smallville. Jeho sledovanosť stále klesá, v poslednej dobe má sledovanosť niečo pod dva milióny divákov.
Sledovanosť za posledné tri týždne:
(Seriál, televízia, rating, počet divákov)

1. Lost (ABC) – 6.6 / 10,6 milióna divákov
2. Fringe (Fox) – 4.3 / 6,75
3. Chuck (NBC) – 4.0 / 6,4
4. Heroes (NBC) – 2.8 / 4
5. Vampire Diaries (CW) 2.4 / 4
6. Smallville (CW) – 1.8 / 3
7. Supernatural (CW) 1.6 / 2,5
8. Dollhouse (Fox) – 1.4 / 2