Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Len sci-fi Len Stargate Všetky

Novinky - Sci-fi

Pripravte sa na Kozmodróm 2014 !!

Pozývame všetkých sci-fistov na šiesty ročník Kozmodŕomu, ktorý je jediný slovenský festival zameraný čisto iba na sci-fi.
Počas jedného dňa môžete diskutovať o veciach fantastických aj bežných, vypočuť si zaujímavé prednášky, zahrať si hry, ktoré by ste si inokedy nezahrali, ale hlavne vychutnať si neopakovateľnú conovú atmosféru, ktorú Kozmodróm každoročne ponúka.

Uskutoční sa 25. 10. 2014 v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave.
​Viac info na facebookovej alebo oficialnej stranke.


Slavcon 2014

21.4.2014 / Joe Dreno / Komentáre (0)
Slavcon 2014

Pozývame vás na trojdňový festival Slavcon, na ktorom budete mať príležitosť stretnúť nových ľudí, rozšíriť si obzory a prežiť príjemný víkend plný neobyčajného programu. Slavcon je jeden z mála slovenských festivalov, preto by bola škoda sedieť doma!

Program je plný prednášok, diskusií, workshopov a hier z oblasti histórie, mytológie, fantasy, sci-fi a hier. Alebo sa môžete len tak prechádzať po priestoroch, pozrieť stánky, dať si čajík, zapojiť sa do súťaže, zahrať si stolové hry či pozrieť si sprievodný program.
Špeciálnou príležitosťou, hlavne pre fanúšikov Harry Pottera, bude možnosť podiskutovať so slovenskou Hermionou (Táňa Pauhofová) (viac)

​Festival sa bude konať už tento víkend 25.-27. apríla 2014, v IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Karloveská 64, Bratislava
celý článok


Pripravte sa na Kozmodróm 2013 !

Všetkým priaznivcom dobrej a netradičnej zábavy sa na známosť dáva, že váš obľúbený festival, Kozmodróm, sa po piaty raz bude konať 16. novembra v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave.

Kozmodróm je charakteristický najmä svojím nevšedným formátom – jedná sa o jednodňový con, zameraný na sci-fi každého druhu, ktorý organizuje občianske združenie SciFi Guide. Počas jeho jednodňového trvania máte možnosť stretnúť zaujímavých ľudí, ktorí majú zaujímavé názory a neboja sa o ne podeliť. Môžete s nimi diskutovať o veciach fantastických aj bežných, vypočuť si zaujímavé prednášky na rôzne témy, zahrať si hry, ktoré by ste si inokedy nezahrali, ale hlavne vychutnať si neopakovateľnú conovú atmosféru, ktorú Kozmodróm každoročne ponúka.
celý článok


Pozvánka na IstroCON a COMICS SALON 2013

Opäť sme sa dočkali ďalšieho pokračovania najväčšieho slovenského festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu, larpov a spoločenských hier. Minulý rok navštívilo akciu viac ako 12 000 návštevníkov. Ani tento raz tam nebudeme chýbať..

IstroCON 2013 a Comics Salón 2013 sa uskutočnia v dňoch 13. až 15. septembra 2013 v priestoroch Istropolisu - Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začína sa v piatok od 13:00 a skončí sa v nedeľu o 17:00.

V priebehu 3 dní sa bude paralelne v siedmich sálach odohrávať rôznorodý program, ktorý sa členení podľa jednotlivých sekcií festivalu na: Filmy, Scifi, Fantasy, Horor, Fantáziu, Spoločenské kartové a stolové hry, LARPy a čajovňu. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.
celý článok


Pozvánka na Festival Fantazie

Festival Fantazie je najväčším stretnutím fanúšikov scifi a fantasy v Českej Republike. Ide o naozaj veľkú akciu, ktorá trvá celých 10 dní, počas ktorých sa na festivale striedajú rôzne programové línie, venované filmom, seriálom, literatúre, súčasťou programu sú rôzne besedy, workshopy, hry či rôzne ďalšie zaujímavé aktivity. Súčasťou akcie je každoročne aj Gatecon, ktorý skoro vždy patril medzi najväčšie lákadlá festivalu a podobne je tomu aj tento rok.

celý článok


Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Battlestar Galactica. Niektorí ju milovali, niektorí ju nenávideli, nepochopili, či vôbec nepozerali. Každopádne, išlo o jedno z prelomových diel americkej sci-fi. Po úspechu BSG sa začalo hovoriť o ďalších seriáloch. Nasledovala nie veľmi úspešná Caprica a už počas jej vysielania sa hovorilo o treťom seriáli s prostredia BSG - o seriáli Blood & Chrome, ktorý by sa odohrával medzi Capricou a Galacticou. S produkciou seriálu to však nebolo najlepšie a vyzeralo, že fanúšikovia Galactici sa tohto nového seriálu vôbec nedočkajú. Nakoniec sa však podarilo a seriál začal vychádzať vo forme krátkych internetových webizód.

celý článok


Nová séria Doctora Who je tu!

Veľa sci-fi fanúšikov na toto čakalo celé mesiace. Konečne je tu nová séria Doctora Who. Anglická BBC (ako aj americká BBC America) dnes večer odvysiela epizódu Asylum of the Daleks, ktorá je prvou epizódou prichádzajúcej siedmej série. V roku 2012 z nej však uvidíme len 5 epizód a vianočný špeciál, tých ďalších sa dočkáme pravdepodobne na jar 2013.

celý článok


Primeval: New World a kopec známych hercov

V nedávnom rozhovore s Amandou Tapping a Martinom Woodom sme sa dozvedeli, že obaja pracujú na novej verzií seriálu Primeval: New World. Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že okrem Amandy réžiu niekoľkých epizód bude robiť ďalší veterán z hviezdnej brány, režisér Andy Mikita. A v seriály sa objaví veľké množstvo ďalších známych tvárí.

celý článok


Sanctuary sa nevráti

Americký Syfy Channel potvrdil, že neobnoví seriál Sanctuary na ďalšiu, piatu sériu. Cesta Sanctuary začala v roku 2007 ako súkromne financovaného webseriálu. Ten kúpil Syfy Channel  a v rokoch 2008 – 2011 odvysielal štyri série tohto netradičného sci-fi seriálu. Hlavnou hviezdou seriálu bola Amanda Tapping, ktorá bola zároveň aj hlavnou producentkou seriálu. Tá sa po Sanctuary presunula k seriálu Primeval: New World, ktorý režíruje. Ďalší z tvorcov seriálu Damien Kindler píše pilotnú epizódu pre seriál Universal Soldier. Jedna z ďalších hviezd seriálu Christopher Heyerdahl si zahrá v seriály od HBO True Blood.

celý článok


Festival fantázie tento rok s lákavými hosťami

Na začiatku leta sa v českej Choteboři uskutoční už tradičná akcia s názvom Festival Fantazie. Ide o con, stretnutie sci-fi a fantasy fanúšikov, najväčšie svojho druhu v Česku. Na festivale majú zastúpenie všetky možné druhy sci-fi a fantasy a samozrejme, veľké zastúpenie má každoročne aj hviezdna brána v rámci programovej línie s názvom Gatecon. Festival Fantázie bude mať tento rok zaujímavého hosťa Garryho Chalka, ktorý si v hviezdnej bráne zahral plukovníka Checkova. Zoznam zaujímavých hostí týmto z ďaleka nekončí. Nedávno potvrdila účasť na ff herečka  Natalia Tena z Game of Thrones, ktorá do Česka príde dokonca aj so svojou kapelou.

celý článok