Stargate SG-1
SG-1 > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Atlantis
SGA > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Stargate Universe
SGU > o seriáli | epizódy | lexikon | postavy
Len sci-fi Len Stargate Všetky

Novinky - Stargate

Prichádza nová Stargate trilógia!

Po dlhom období ticha sa začínajú diať veľké veci. Hviezdna brána sa vracia a ak sa nič nezmení, bude to návrat vo veľkom štýle. Štúdio MGM sa rozhodlo pre návrat ku koreňom hviezdnej brány a plánuje novú trilógiu.
 
MGM trilógiu plánuje spoločne so štúdiom Warner Bros. Filmy budú mať na starosti pôvodný tvorcovia, scenárista Dean Devlin a režisér Roland Emerich. Obaja tvorcovia sú z novinky nadšený a sľubujú, že nová trilógia bude stavať na ideáloch a popularite pôvodného filmu, ale prinesie nové, originálne dobrodružstvá, ktoré okrem skalných fanúšikov potešia aj novú generáciu divákov.

celý článok


Vyšla hra Stargate SG-1: Unleashed

Chýba Vám Stargate SG-1? Ak hej, máte šancu zažiť ďalšie príbehy tímu SG-1 v novej hre Stargate SG1: Unleashed. Fanúšikovia Stargate túto hru očakávali už niekoľko mesiacov a teraz je konečne vonku! Zatiaľ je to len verzia pre produkty Apple, čoskoro (niekedy v apríli) vyjde aj verzia pre Android. Hra je k dispozícií cez iTunes za $4.99.

Nižšie si môžete pozrieť trailer a najnovšie uverejnené video z hry, ktorej príbehy napísala Sally Malcolm. Ide o autorku niekoľkých románov z prostredia hviezdnej brány a ako aj editorku vydavateľstva Fandemonium, ktoré tieto romány vydáva.

V hre Unleashed musí tím SG-1 čeliť jednotkám Sekhmet, dcére goa’ulda Ra. Herci Richard Dean Anderson, Michael Shanks, Amanda Tapping aj Christopher Judge požičali hlasy svojím animovaným verziám.

Kúpili ste si túto hru? Ak hej, napíšte nám svoje dojmy. 

celý článok


David Blue o tom, ako by malo pokračovať SGU….

Veľa fanúšikov SGU stále dúfa, že seriál sa niekedy triumfálne vráti a herec David Blue rozhodne patrí medzi nich…

Druhá séria Universe končila cliffhangerom, v ktorom ostal Eli Wallace sám na mostíku Destiny, kým zvyšok posádky skončil v stázových komorách. Eli odhadol, že má dva týždne na to, aby opravil poslednú, pokazenú stázovú komoru. Ak by sa mu nepodarilo, musel by čeliť tomu, ako postupne na lodi zlyhávajú systémy podpory života.

V rozhovore Blue rozpráva o tom, čo si myslí, že sa stalo Eliovi a zvyšku posádky Destiny. A stále dúfa, že je nejaká šanca, že pokračovanie príbehu sa predsa objaví ešte niekde v televízií. 

celý článok


Nová hra pre mobily z prostredia Stargate

Nejakú dobu po aplikácií Stargate Commad prichádza nová hra z prostredia hviezdnej brány. Bude sa volať Teal'c's Revenge a fanúšikovia sa v nej budú môcť zahrať na Teal´ca brániaceho základňu SGC. Vyzerá to tak, že nejde o úplne samostatnú malú hru, ale že je to súčasť práve spomínanej aplikácie Stargate Command. A opäť to vyzerá len pre Apple. Nižšie si môžete pozrieť upútavku na spomínanú hru.
 

celý článok


 Aplikácia Stargate Commad je už dostupná

Na konci apríla sme Vás informovali, že sa pripravuje hra z prostredia Hviezdnej brány pre mobilné telefóny. Neuplynulo ani veľa času a spomínaná hra je hotová a dostupná na iTunes na stiahnutie (zadarmo). Nejde o hru v pravom slova zmysle, skôr o aplikáciu s názvom Stargate Command
celý článok


Nová sekcia - Stargate v TV

Dnes by sme Vás chceli upozorniť na novú sekciu stránky, ktorú sme vytvorili pred pár dňami - pre Vás, o vysielaní Hviezdnej Brány. Keďže ju momentálne vysielajú dve české televízie, bude sekcia asi zaujímavejšia hlavne pre českých fanúšikov, ale napriek tomu si myslím, že má čo povedať aj tým slovenským. Predsa, Primu Cool chytá aj veľa ľudí na Slovensku. A aj keď medzi nich nepatríte, stále sú rôzne cesty ako SG sledovať... 

Stránku "Stargate v TV" sa budeme snažiť priebežne aktualizovať, ako aj meniace sa vysielacie časy jednotlivých televízií. Niekedy je však ťažké sledovať všetky zmeny, tak preto sme v spomínanej sekcií sprístupnili možnosť komentárov. Budeme vďačný ak sami budete upozorňovať na zmeny, či už časové, alebo hocijaké iné. 

celý článok


Tv Fanda, posledná Eureka a dačo z Comic Conu

Dnes je tých noviniek celkom dosť, tak skúsime zhrnúť to najdpostatnejšie. Po Prime Cool dnes pribudla druhá česká televízia vysielajúca hviezdnu bránu. Konkrétne ide o TV Fanda (z nova group), ktorá od dnes (16.30) vysiela Stargate Atlantis.  Od utorka pôjde SGA na Fande o 17.25 a vyzerá, že aj neskôr budu nejaké zmeny. 

Ďalšie novinky sa týkajú poslednej epizódy seriálu Eureka, najväčšieho geekovstva na svete s menom Comic-Con a tretej série seriálu Falling Skies.

celý článok


Devlin opäť rozpráva o ďalších Stargate filmoch...

Už od pôvodného Stargate filmu z roku 1994 chcel jeho producent a scenárista Dean Devlin spraviť jeho pokračovanie. Vlastne dve. A po 18 rokoch stále uvažuje o pokračovaní. Na filme pracoval Devlin spoločne s Rolandom Emerichom, s ktorým sa naposledy stretol pred 11 rokmi. Teraz sa streli opäť a pracujú na pokračovaní ďalšieho sci-fi filmu Independence Day (Deň nezávislosti). Títo dvaja už vraj aj kontaktovali pôvodné obsadenie filmu, v ktorom si zahrali Will Smith, Jeff Goldblum and Bill Pullman. Nový deň nezávislosti je asi reálnejší ako nová Hviezdna brána, ale naozaj ťažko povedať. Ak spomínate, Devlin o tomto pláne rozprával aj pred rokom v jednom rozhovore a vyzerá, že tohto sna sa len tak nevzdá.

celý článok


Česká TV Fanda odvysiela Stargate Atlantis

Fanúšikovia hviezdnej brány už dlho čakajú kedy televízia NOVA odvysiela Stargate Universe, na ktorý má kúpené televízne práva. V sobotu NOVA spúšťa nový kanál, televíziu Fanda a už v pondelok 16.7 fanda začne vysielať seriál Stargate Atlantis. SGA bude vysielať každý pracovný deň o 16.30. To je celkom dobrý čas vzhľadom na to, že Prima Cool vysiela momentálne SG-1 o 17.40. Tým pádom fanúšikovia, ktorý majú fandu aj cool môžu sledovať oba seriály.

celý článok


Stargate Rewatch: 2. séria SG-1

Dnes opäť upozorňujeme na aktivitu Stargate fandomu, Stargate Rewatch, zameranú na prepozerávanie hviezdnej brány. Aktuálne pozeráme druhú sériu Stargate SG-1, ktorá súčasne beží na českej TV Prima Cool.

Druhá séria Stargate SG-1 bola prvý krát odvysielaná americkou televíziou Showtime v rokoch 1998-1999. V druhej sérií sa rozširuje mytológia seriálu, tím SG-1 naďalej preskúmava galaxiu, získava nových priateľov (aj nepriateľov), dokonca prvý krát aj cestuje časom. Kapitán Cartrová sa stáva hostiteľkou symbionta a tím objavuje rebéliu proti goa´uldom – Tok´rov. 

celý článok