1x04 - Darkness

Epizóda: 1x04
Premiéra v USA: 16.10.2009
Napísal: Brad Wright
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: Ona Grauer (Emily Young), Peter Kelamis (Adam Brody), Mark Burgess (Franklin), Jennifer Spence (Lisa Park), Lou Diamond Phillips (Plukovník Telford), Julia Benson (Vanessa James), Patrick Gilmore (Volker), Josh Blacker (Spencer), Jeffrey Bowyer-Chapman (Becker), Michael Karl Richards (Major Peterson), Peter DeLuise (vedec).

Recenzia epizódy:

Dej epizódy je úžasne prepracovaný do tých najmenších detailov. S množstvom problémov a zápletiek. Tvorcovia filmu použili vo filme množstvo zaujímavých efektov, ktoré zaujmú aj tých najnáročnejších divákov. Okrem toho tvorcovia dosadili do filmu úžasnú hudbu, ktorá celý film robí dramatickejší a napínavejší.

 Mne osobne sa najviac páčila scéna, keď prelietali okolo plynného obra. Ten pohľad bol neskutočne krásny a stál za to. Vo filme bolo viacej perfektných scén ale mne sa páčila táto.

Lukas

Obsah epizódy:

Doktor Rush si všíma, že zásoby energie na lodi Destiny sa stále zmenšujú. Hovorí plukovníkovi Youngovi, aby jeho ľudia prestali zapínať systémy na lodi, pretože tým míňajú energiu. Rush sa medzitým snaží zistiť dôvod prečo tomu tak je. Young mu prideľuje Volkera, aby mu s tým pomohol.

Rush začína byť veľmi vyčerpaný a nepríjemný a Volkera posiela preč. Medzitým Eli zistil, kde sa na lodi nachádzajú sprchy a Chloe chce, aby jej ukázal kde sú. Volker sa vracia za Youngom, ktorý sa s ním vracia k Rushovi. Ten je stále nepríjemný. Zrazu loď vyskočí z FTL a jej energia je úplne vyčerpaná. Zhasínajú sa svetlá po celej lodi, systémy nefungujú.

Rush začína byť zúrivý, nadáva Youngovi, že keby sa nepokúšal zadať Zem, tak by mal viac času na vyriešenie tohto problému. Zrazu Rush odpadne a Young volá doktorku Johansovú. Plukovník Young používa komunikačné kamene a navštevuje Zem kde okrem hlásenia veliteľstvu navštevuje aj svoju ženu Emilly. Snaží sa jej vysvetliť svoju situáciu, avšak tá k nemu nie je veľmi chápavá.

Kým je Rush v bezvedomí, tak týmto problémom sa zaoberajú ďalší vedci. Keď sa preberie tak zisťuje, že trajektória lode vedie do sústavy s 3 obývateľnými planétami a loď ide prechádzať okolo veľkého plynného obra. Všetci len dúfajú, že kurz lode ich privedie k jednej z týchto planét. Medzitým, väčšina posádka ide k veľkému oknu, aby mohli sledovať fascinujúci prelet okolo plynného obra.