1x09 - Life

Epizóda: 1x09
Premiéra v USA: 20.11.2009
Napísali: Carl Binder
Réžia: Alex Chapple
Hosťujúci herci: Ming-Na (Camille Wray), Carlo Rota (Carl Strom), Ona Grauer (Emily Young), Peter Kelamis (Adam Brody), Mark Burgess (Franklin), Jennifer Spence (Lisa Park), Reiko Aylesworth (Sharon), Lou Diamond Phillips (Plukovník Telford), Sarah Smyth (Annie Balic), Patrick Gilmore (Volker), Julia Benson (Poručík Vanessa James), Josh Blacker (Seržant Spencer), Sandy Sidhu (Doktor Mehta), Michael Karl Richards (Major Peterson), Dominic Zamprogna (Boone), Gordon Grice (Matt Balic).

Linky:

Trai ler │ Rece nzia │ Ob sah │ Gal éria │ Diskusia Download


Recenzia epizódy:

Dej sa opäť odohráva, ako inak, na lodi Destiny a planéte Zem. Epizóda Life nám trošku odkryla minulosť našich hrdinov, čo určite napomôže k rozvíjaniu sa deja ako takého. Tvorcovia sa konečne začali viac zaoberať postavami, čí už v tomto diely, alebo v predchádzajúcich. Viem, že mnohým z vás chýbajú akčné scény a výbuchy, no aj takýto štýl ma svoje čaro.

Poručík Scott sa pri návšteve svojej bývalej priateľky dozvie, že s ňou má dieťa. Taktiež mu oznámi, že nedokončila školu, a živí sa ako tanečnica. Scott sa im snaží pomôcť a poskytnúť finančnú výpomoc, no ona ho odmietne. Členka AOI, Camila Wray, sa taktiež vydá na osobnú návštevu na Zem, tam nás mnohých ( hlavne mňa ) prekvapila svojim lesbickým vzťahom s jej priateľkou. Plukovník Young taktiež nezaháľal. Nadobudol podozrenie, že Telfrod mu navštevuje ženu. To sa nakoniec aj potvrdilo a plukovník mu riadne naložil.

Tiež chcem zdôrazniť hudbu, ktorá sa mi veľmi páčila, myslím, že soundtracky zapadli do deja a pekne ho zachytili.  

Chcel by som pridať aj trošku kritiky, ale epizóda sa mi páčila tak jej nemám veľmi čo vytknúť :)

 

Auruz

Obsah epizódy:

Byť stále zavretý na lodi nie je veľmi dobré pre fyzickú kondíciu. Preto plukovník Young nariadi každodenné cvičenie. Ako prvý viedol tréning poručík Scott, no ten sa vydal spolu s členkou AOI Camile na Zem pomocou komunikačných kameňov, takže ho nahradil seržant Spencer. Spencer je veľmi náročný a poniektorý členovia posádky fyzicky nezvládajú jeho cvičenie, preto začne byť agresívny a nepríjemný. To sa ukázalo byť ako hlavný podnet pre plukovníka Younga aby poveril T.J. vykonaním psychických testov celej posádky. Medzitým, na Zemi, sa nevyvíja všetko podľa predstáv Scotta a Camile. Scott zostane poriadne zaskočený správou, ktorú mu oznámi jeho bývala priateľka. Neskôr sa Plukovník Young tiež vracia na Zem s podozrením, že mu Telford chodí za ženou a keď zistí, že je to pravda, nenechá to len tak.