1x10 - Justice

Epizóda: 1x10
Premiéra v USA: 4.12.2009
Napísali: Alan McCullough
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: Mark Burgess (Franklin), Peter Kelamis (Adam Brody), Tygh Runyan (Doktor Caine), Jennifer Spence (Lisa Park), Julia Benson (Poručík Vanessa James), Patrick Gilmore (Volker), Josh Blacker (Seržant Spencer), Josette Jorge (Doktor Fisher), Jeffrey Bowyer-Chapman (Darren Becker), Ronald Thompson (Airman Rennie).

Linky:
Tra iler │ Re cenzia │ Ob sah │ Gal éria │ Diskusia Download
 

Obsah epizódy:

Greer oznamuje, že seržant Spencer sa neohlásil do služby v jedálni. Keďže mu Spencer neodpovedá cez vysielačku, Greer ho ide skontrolovať do jeho izby. Tam ho nájde ležať na posteli s prestrelenou hlavou. Z počiatku to vyzerá na jasnú samovraždu, avšak Greer si všimne, že v miestnosti chýba zbraň.  

Celá posádka lode je zhromaždená v miestnosti s bránou, kým Scott a Eli prehľadávajú kajuty. A na prekvapenie všetkých je zbraň nájdená v kajute plukovníka Younga. Nie je dostatok dôkazov, či to bol naozaj on, ale podozrenie ostáva – tým pádom Young nemôže byť naďalej veliteľom Destiny. Na jeho miesto nastupuje Wrayová.

Túto situáciu využíva doktor Rush. Vďaka zvoleniu Wrayovej pokračuje vo výskume Antického kresla. Rushov vedecký tím pri kresle na nič neprichádza, Rush stále opakuje, že jedinou možnosťou ako získať nejaké informácie je sadnúť si do tohto kresla. Jeden z jeho vedcov – Franklin si do kresla sadne a upadne do kómy.

Destiny medzitým vyskakuje z FTL – blízko sa nachádza ďalšia planéta a Wrayová hneď posiela prieskumný tím. Prieskum je úspešný, na planéte je nájdená mimozemská loď. Oznamujú to Rushovi a ten sa hneď ponáhľa na planétu. Eli medzitým pomocou kina zisťuje, že Spencer spáchal samovraždu a, že na Younga to bolo narafičené...